Авіакомпанії бояться відправляти рейси до Кабула

Домовленість сил «Талібану» з Катаром і Туреччиною може змінити ситуацію

Авіаційні страховики не бажають страхувати комерційні рейси в Афганістан через ризик нападів після того, як американські війська покинули країну, що ускладнює доставку допомоги або евакуацію людей, повідомили джерела в галузі, інформує Reuters. Нагадаємо, «Талібан» взяв під контроль аеропорт у Кабулі у вівторок після того, як Сполучені Штати та їхні союзники припинили масові авіаперевезення.

Брюс Карман, головний страховий директор компанії Hive Aero, заявив агентству, що його компанія змогла запропонувати страхове покриття для евакуаційних рейсів минулого тижня, але «зараз ніхто не може літати туди». Відсутність служб управління повітряним рухом, ракетні атаки та повідомлення про бойові дії навколо аеропорту роблять страхові рейси до столиці Афганістану надзвичайно ризикованими, кажуть джерела агентства. За словами тих самих джерел, страховики можуть відновити страхування досить швидко, якщо відновляться послуги з управління повітряним рухом.

«Талібан» веде переговори з Катаром та Туреччиною щодо майбутнього управління аеропортом Кабула, також інформує Reuters. «Катарці та турецька влада мають дуже сильні регуляторні режими, що забезпечить комфорт для страховиків», — сказало агентству брокерське джерело.

На фото: Сили «Талібану» патрулюють злітно-посадкову смугу через день після виведення американських військ з міжнародного аеропорту Хаміда Карзая в Кабулі, Афганістан, 31 серпня 2021 року. Фото Рейтер