Зась вам!

У Львові триває проєкт «Прийняття», ініційований дудариками

Національна академічна чоловіча хорова капела «Дударик» представила вже  сьому пісню у рамках проєкту «Прийняття» – «Чуєш, мій друже, славний юначе».

Презентація, як і обіцяли від самого початку проєкту його втілювачі, відбувається щочетверга. Сьогодні четвер? Четвер!   Ну то  слухайте!

Відео пісні «Чуєш, мій друже, славний юначе» тут.

У капелі розповідають, що це – українська народна повстанська пісня. Росіяни її вкрали,  і в них вона стала як гімн: «Смєло ми в бой пойдєм. За власть совєтов..».

Слова оригінальної пісні написала поетеса Олена Теліга. За деякими даними,  сталося це у Празі у 20-ті роки минулого століття. Доопрацював і відродив твір Тарас Компаніченко – кобзар, бандурист і лірник, керівник гурту «Хорея Козацька». Власне, його виконання і надихнуло дудариків взяти до репертуару цей твір.

(Додам особисто від себе, що дударики дуже люблять Тараса Компаніченка. Точно знаю це, бо не раз дударики мені про це говорили).

Але особливо наголошують у хорі ось та чому: «Часом чуємо питання: «… В українців десятки і сотні тисяч пісень, невже шкода одну–дві росіянам подарувати?». Зась вам! Прийде час, коли кожна нація відбере своє, і тоді від московії залишаться хіба що матюки, та й ті тюрки заберуть».

Варто додати, що «День» висвітлює проєкт «Прийняття» від першої пісня. І це, нагадуємо, твори Тараса Шевченка та пісні, які росіяни вкрали в українців.

Зокрема, минулого тижня наше видання розповідало про представлення пісні «Ех, яблучко» (див. публікацію «Ще одна згуба знайшлася!»від 30 червня. – Т.К.)

Й отак, щочетверга, о 14.00, на YouTube та у соцмережах, дударики презентуватимуть пісні, які поцупила в українців росія.

Капела ідентифікує співанки, відшукує оригінальний текст. Далі твори аранжуються, розучуються (період прийняття тривав приблизно півроку) і презентуються в медіа для широкого загалу і на саркому москалям.

Зібрані під час проєкту кошти передадуть Збройним Силам України.

Хто з якихось причин досі не встиг ще послухати шосту пісню проєкту «Прийняття» «Ех, яблучко», то вона тут.