Перейти до основного вмісту
На сайті проводяться технічні роботи. Вибачте за незручності.

«Відображення. Лінії долі»

Під такою назвою камерний ансамбль «Лятошинський-тріо» представить 28 вересня в Театрі на Подолі прем’єру мультимедійного концерту
22 вересня, 14:24

Лунатиме музика українських композиторів ХХ століття: Бориса Лятошинського, Рейнгольда Глієра, Івана Карабиця, Євгена Станковича, Валентина Сильвестрова та Віталія Годзяцького.

«Відображення. Лінії долі» — унікальний проєкт, який знайомить публіку з великим і навдивовижу цікавим пластом камерної музики із зануренням в атмосферу того часу, в якому жили і творили свої музичні шедеври Борис Лятошинський та славна плеяда його талановитих учнів.

Досі концерти класичної музики в Україні здебільшого сприймаються як елітарні події. Натомість, класична музика — це багатогранне явище. Саме в класичній музиці відображені особисті переживання, доля і час композиторів, які її творили. Ці питання здебільшого залишаються «за кадром», хоч самі по собі вони можуть збагатити дискурс класичної музики, дати йому нове дихання. Тому ініціатори проєкту-концерту пропонують поєднання класичної музики та життєписів композиторів за допомогою мультимедіа не лише задля того, щоб розширити аудиторію, а й для певної синергії звукового та візуального ряду, що має підсилити саме музичні враження, зіставити біографічні штрихи, події, смисли, історії, які пов'язані з музикою.

До складу камерного ансамблю «Лятошинський-тріо» входять відомі в Україні й за кордоном музиканти: Михайло Захаров (скрипка), Олексій Шадрін (віолончель) та Роман Лопатинський (фортепіано), які відповідатимуть за музичну складову концерту.

Режисерка проєкту — Жанна Чепела, котра є співкоординаторкою проєкту й авторкою сценарію концерту, втілює його художнє рішення: поєднання музики зі світловим шоу, авторською графікою та відеорядом, у якому публіці представлять раритетні листи й фото, оригінали партитур, ексклюзивне відео із сімейних архівів композиторів у сучасній 3D-візуалізації.

Творчі взаємозв’язки між знаковими фігурами Рейнгольда Моріцовича Глієра, Бориса Миколайовича Лятошинського і деяких учнів Лятошинського — Івана Федоровича Карабиця, Євгена Федоровича Станковича, Валентина Васильовича Сильвестрова та Віталія Олексійовича Годзяцького є предметом численних досліджень мистецтвознавців як в Україні, так і в інших країнах протягом багатьох десятиліть. Тож саме формування української композиторської школи, традицій, спадковість музичного мислення і напрямки їхніх творчих шляхів стали центральною темою цього проєкту-концерту, який здійснюється за підтримки Українського культурного фонду.

Невід’ємною складовою концертної постановки «Відображення. Лінії долі» є документальні архівні матеріали, невідомі широкому загалу факти, поєднані в єдиному просторі камерною музикою. Використання цих матеріалів дає змогу розповісти історію української камерної музики сучасною, зрозумілою для широкої публіки мовою, оскільки всі номери програми супроводжуватимуться авторською анімацією, спеціально розробленою художниками проєкту.

У програмі концерту прозвучать надзвичайно цікаві й рідко виконувані твори: Вальс для фортепіано, Скерцино для альта і фортепіано, цикл «Відображення» для фортепіано №1 і №5, Фортепіанне тріо №2 (перша частина), Фортепіанне тріо №1 (друга частина), Романс для віолончелі та фортепіано — Бориса Лятошинського, «Миттєвості Моцарта» для фортепіанного тріо Валентина Сильвестрова, Концерт для скрипки та оркестру (перекладення для скрипки та фортепіано Б. Лятошинського) Рейнгольда Глієра; цикл «У світі дітей Індиго»: «На самокаті» для скрипки і фортепіано та «Прелюдія» для фортепіано із циклу «Три п’єси в романтичному стилі» Віталія Годзяцького; «Три п’єси для фортепіанного тріо» Івана Карабиця та «Епілоги» для фортепіанного тріо Євгена Станковича.

 

Delimiter 468x90 ad place

Підписуйтесь на свіжі новини:

Газета "День"
читати