МЕНЮ

Від Косова до Білорусі

Дмитро ДЕСЯТЕРИК, “День”
11 листопада, 2019 - 17:39
у німецькому місті Котбус завершився фестиваль східноєвропейського кіна

Головний  приз – статуетку “Любіна” (що в перекладі з вендської мови означає “Переможниця”) і премію 25 тис. євро отримала «Сестра» (Світла ЦОЦОРКОВА, Болгарія-Катар). Головні героїні - мати та дві юні дочки, що заробляють на життя авторською керамікою. Вражаюче поєднання талантів режисерки й трьох блискучих актрис зробили цей фільм об'єктивно найкращим в конкурсі.

Статуетка за найкращу режисуру плюс премія 7500 євро дісталися словацько-чеській копродукції “Гострим ножем”. Режисер Теодор КУН зняв кримінальний трилер, в якому, втім, є місце й для більш глибоких речей, аніж суто сюжетні повороти.

 «Любіну» в категорії “найкраща жіноча роль” і 5000 євро журі присудило не одній, а відразу 6 актрисам, які склали в «Будинку Аги» (Лендіта ЗЕКІРАЙ, Косово-Хорватія-Албанія-Франція) чудовий ансамбль з шести дуже різних характерів.

Нагорода найкращому актору і 5000 євро – в Албана УКАЯ, виконавця надскладної ролі поліцейського в драмі «Повний місяць» (Боснія і Герцеговина, Нермин ХАМЗАГІЧ). Фільм, якому також присуджено нагороду Екуменічного журі, показує події однієї ночі в поліцейській дільниці в Сараєво.

Якутська мелодрама «Наді мною сонце не заходить» (Любов Борисова) отримала і приз глядацьких симпатій (з премією 3000 євро), і нагороду ФІПРЕССІ, а документально-ігровий «Щоденник Діани Б.» (Дана БУДІСАВЛЕВІЧ, Хорватія-Сербія-Словенія), присвячений Діані Будісавлевіч, яка рятувала дітей з концтаборів під час Другої світової, відзначений як найкращий дебют (плюс 3000 євро).

В короткометражному конкурсі (премія - 2500 євро) переміг білоруський режисер Мітрій СЕМЕНОВ-АЛЄЙНІКОВ з чорно-білою драмою про помсту й співчуття в часи війни “Франка”.

В молодіжній секції U18 першість і 3000 євро здобула словацько-чеська сімейна драма “Хай буде світло” (Марко ШКОП).

Україну в повнометражному конкурсі представляв Антоніо ЛУКІЧ з комедією “Мої думки тихі” , а в позаконкурсній програмі “Хіти” - Олександр БЕРЕЗАНЬ з мюзиклом “Давай танцюй!”

Детальніше про події фестивалю читайте у найближчих числах нашої газети.