Унікальний концерт

5 червня у бальній залі готелю Hilton Kyiv вперше в Україні нідерландський контрабасист Нік де Гроот зіграє на всесвітньо відомому інструменті роботи майстра Доменіко Монтаньяна 1747 року

Це вже другий візит Ніка до Києва, зокрема, півроку тому саме в Україні він здійснив прем’єру концерту Андерса Нільссона «Загублені птахи», але вперше він зіграє саме на цьому раритетному інструменті.

До Ніка де Гроота долучиться контрабасист Бенедікт Губер, разом з яким вони зіграють концерт для двох контрабасів і камерного оркестру “iDu” сучасного композитора Альфреда Губера. Під час київських репетицій свого твору він «був присутній» на репетиціях завдяки інтернет-зв'язку.

У спільному з Kyiv Symphony Orchestra концерті також прозвучать твори Фелікса Мендельсона і Вольфганга Амадея Моцарта. Про своє бачення найвідомішої моцартівської Симфонії №40 головний дириґент оркестру Луїджі Ґаджеро говорить наступне: «Ця симфонія переповідає весь безкінечний «цикл життя», у ній можна почути усі можливі нюанси та переживання нашого життєвого шляху, від юності до старості».

Концертна увертюра Фелікса Мендельсона «Сон літньої ночі», звісно, менш відома, аніж Весільний марш з музики до однойменної комедії Вільяма Шекспіра. Однак увертюра так само передає піднесений щасливий стан і енергію молодості. Цей твір, якому майже 200 років, викликає сильні емоції і сьогодні. Він дав назву усьому концерту – «Літні сни» – в якому поєднані сучасність і класика, спів гігантських птахів, шелест трав і улюблені мелодії.