У Львові відчиняються кінотеатри і галереї

Так і хочеться сказати: «У Львові все спокійно!». З поточненням, звісно, що все в часі агресії росії – відносно і непевно. Бо сирени лунають. І доволі часто.

Вчора у місті й області розпочали роботу заклади освіти.

Працює більша частина магазинів, закладів громадського харчування і перукарень, бо потрібно обслуговувати і львів’ян, і вимушено переміщених осіб, котрих у Львові, за дуже приблизними підрахунками, – понад 200 тисяч.

«На сьогодні Львів  є найбільшим центром для тимчасово переміщених українців у світі, тож потребує допомоги світової спільноти» , – вважає Львівський міський голова Андрій Садовий.

Говорить мер і про потребу серйозної допомоги від міжнародних організацій: «Ми вже зараз дивимось на локації у Львові, де можна буде вибудовувати мобільні центри, де люди зможуть жити, де можна буде приготувати їсти, де будуть санітарні умови. Також ми дали запит на будиночки, які швидко будуються, щоб можна було їх у Львові розміщувати. Ви бачите, що сталося в Маріуполі, ви бачите, що робиться в інших містах. Це страшні речі, тому треба сьогодні кожному українцю, який у біді, дати підтримку, захист, опіку. Власне, оце місія Львова сьогодні – ми є найбільшим центром для тимчасово переміщених українців у світі. Тому я закликаю ці міжнародні організації приїздити до Львова».

Щодо культурно-мистецького життя, то «Довженко-Центр» разом з Львівським муніципальним мистецьким центром розпочинає цикл показів найкращих фільмів в історії українського кіно.

Перший фільм, «За двома зайцями» (1961, режисер – Віктор Іванов) демонструватимуть сьогодні, 15 березня, о 18.30. У «Довженко-Центрі» нагадують, що в оригіналі фільм було знято українською мовою, а згодом дубльовано російською. 2013 року Центру вдалося знайти первісну українську фонограму картини в Маріупольському фільмофонді.

За попередньою інформацією, фільми можна буде переглядати у вівторок, четвер та суботу о 18.30. Після фільмів плануються обговорення. 

Також працівники запрошують до контакту організаторів шелтерів (центрів поселень. – Т.К.) у Львові. Кажуть, готові надати для перегляду мультфільми та фільми.

Контактна пошта: [email protected]

Є повідомлення й про те, що від 15 березня відновить роботу кінотеатр «Планета кіно ТРЦ Форум». Про це повідомив на своїй ФБ-сторінці співвласник мережі кінотеатрів Дмитро Деркач.

«Держава закликає бізнес працювати де це можливо. З вівторка Планета Кіно спробує працювати у Львові, у ТРЦ Форум, – зазначено у повідомленні від 13 березня. – Багато працівників роз‘їхались, продукти доставляти важко. Але спробуємо. Ставимо ціни нижче за звичайні, так, щоб вистачало на комунальні платежі, зарплати, платежі дистриб‘юторам (які нам трохи знизили). Мова про прибуток не йде, якщо вийдемо в нуль і працюватимемо без збитків, буде чудово. Відкриваємося, в першу чергу, щоб підтримувати співробітників, економіку, платити податки. Можливо, комусь це допоможе відволіктись від війни та отримати позитивні емоції».

Ідеться наразі тільки про Львів.  В першу чергу, обіцяють сімейний контент. Планують робити покази безкоштовними.

Також повідомляє про відкриття і Ya Gallery Lviv Павла Гудімова. «15 березня ми готові приймати гостей, – зазначено у соціальних мережах. – Працюємо за звичним графіком, у всі дні, окрім понеділка, 10.00-19.00. Вхід зараз – безкоштовний».

Варто нагадати, що наприкінці січня у «Я Галереї» відкрили чудову виставку театрального художника, лауреата Шевченківської премії, народного художника України Євгена Микитовича Лисика (17 вересня 1930 р. – 4 травня 1991 р.) під назвою «Драма».

«День», звісно ж, не міг оминути увагою такої грандіозної події.

«Минуло понад 30 років без Євгена Лисика. І ми знову маємо шанс пізнати художника. Поступово розвести концентрат його творчості у виставкових просторах й артикулювати через теми й сюжети, через життєпис та спогади, через зрозумілі й неосяжні ситуації», –  зазначав напередодні відкриття виставки «Драма» арт-менеджер, засновник арт-центру Ya Gallery Lviv, куратор українських та міжнародних мистецьких проєктів Павло Гудімов.

«Це не лише талант чи обдарованість – це особлива дія, яка має тривати», – заохочував прийти на виставку Павло Гудімов. Кличе й зараз: «Всі, хто хотів побачити виставку Євгена Лисика «Драма», матимуть можливість це зробити».

Публікацію у «Дні» про виставку Лисика «Драма» «Бути обраним» від 31 січня 2022 року можна переглянути тут.