Разом ми – океан!

25 жовтня завдяки Інтернету буде представлений благодійний проєкт, присвячений пам‘яті Енріко Карузо

З нагоди Всесвітнього дня опери (World Opera Day) італійська оперна зірка Vittorio Grigòlo (Вітторіо Грігòло) презентує новий міжнародний проєкт, що має на меті вшанувати пам’ять  легендарного Енріко Карузо (1873-1921) з нагоди відзначення, Міністерством закордонних справ і міжнародного співробітництва Італії, сторіччя від дня смерті найвидатнішого в історії оперного співака.

Програма відеоконцерту буде складатися, власне, з найпопулярніших арій репертуару Карузо. Водночас, Вітторіо Гріголо хотів би «надати голос» тим, хто його не має у цей безпрецедентний час, зокрема, працівникам сфери культури, тим, хто через пандемію вірусу COVID-19 бореться віч-на-віч з важкою психологічною та економічною кризою. Мета проєкту – популяризації оперного мистецтва серед усіх верств суспільства, а також сприяння поширенню через класичну музику ідеалів солідарності та дружби між народами, розвитку їхньої музичної культури та взаємної поваги до їхніх естетичних цінностей.

Митець: Vittorio Grigolo (Вітторіо Гріголо), тенор Вітторіо Гріголо вважається одним з найпопулярніших оперних зірок у світі: на сьогодні він є найвідомішим на міжнародній арені італійським оперним співаком та вважається одним з найкращих тенорів світу. Він виступає в найпрестижніших театрах (у міланському «Ла Скала», нью-йоркському «Метрополітен опера», лондонському «Ковент-Гарден», у Паризькій опері, у Віденській опері тощо), під орудою видатних диригентів, серед яких Ріккардо Шайї, Лорін Маазель, Зубін Мета, Ріккардо Муті, Чон Мюн Хун, Даніель Орен, Антоніо Паппано та інші. Вітторіо Гріголо був номінований на музичну премію «Греммі» в номінації «Найкращий альбом музичного шоу». Співака супроводжує, відомий піаніст Маестро Вінченцо Скалера, офіційний митець фортепіанного бренду Steinway, артист Театру «Ла Скала» та викладач гри на фортепіано в Академії театру «Ла Скала» у Мілані. Програма та контент: Назва проєкту «Tanto La Vita» є цитатою останніх слів знаменитої арії Маріо Каварадоссі «E lucevan le stelle» («І сяяли зірки») з опери Джакомо Пуччіні «Тоска»: «E non ho amato mai tanto la vita! Tanto la Vita!» («І я ще ніколи не любив так життя! Любив так життя!») До програми концерту, записаного у порожній залі театру (тобто без публіки у залі та з повним дотриманням карантинних обмежень), увійшли найвідоміші уривки з репертуару Енріко Карузо, зокрема з опер «Герцог Альба» та «Любовний напій» Гаетано Доніцетті, «Травіата» Джузеппе Верді, «Богема» та «Тоска» Джакомо Пуччіні тощо. Серед них, зокрема, вищезгадана арія «E lucevan le stelle» та арія Неморіно «Una furtiva lagrima» з опери «Любовний напій». Так, у 1901 р. Карузо виконав арію «Una furtiva lagrima» вперше під час свого дебюту у міланському театрі «Ла Скала» під керівництвом великого диригента Артуро Тосканіні, та вважається, що це виконання викликало найбурхливіші овації в історії театру «Ла Скала» на той час.

Це одна з найважливіших арій у творчому доробку Карузо, що принесла йому славу також у «Метрополітен Опера», вона стала одним з перших творів, записаних співаком на платівку та, напевно, тогочасною найпопулярнішою оперною композицією. Під час відеоконцерту виконання музичних творів чергується з моментами роздумів Вітторіо Гріголо, звернених до глядачів по той бік екрану та зосереджених на наслідках пандемії коронавірусу: на її впливі на наші життя, на світ мистецтва, на діяльність театрів і митців; на таких цінностях, як єдність, солідарність, життя, родина та мистецтво; на ризиках, на які іде медичний персонал тощо. В останніх композиціях програми зображено візуальний перехід від темряви до світла, та музичний перехід від суму до радості. У презентованому музичному шоу Вітторіо Гріголо говорить від імені всіх митців та працівників сфери культури (від музики до театрального та художнього мистецтва, кіно та літератури), висвітлюючи їхню незамінність та надзвичайну важливість їхньої діяльності. Мистецтво – це робота, а відтак, воно повинно мати ті самі права, що й інші професійні категорії – це один з головних месседжів проєкту «Tanto La Vita». Насправді, цим проєктом артист наголошує, що ключем до подолання теперішнього скрутного моменту є не нерівність прав, а єдність, яка має бути вираженою у безперервному зв’язку між публікою та митцями, адже без одних інших не існує.

На початку концерту, наприклад, ми бачимо, що головний герой співає на великій красивій сцені Національної опері України, але лише наприкінці першого твору ми усвідомлюємо, що виступає він перед порожньою залою, якій наш тенор все ж таки вклоняється. Ця повага до глядача є основою професії митця, але повага має бутивзаємною. Саме тому проєкт «Tanto La Vita» хоче донести до якомога більшої кількості людей, яку кризу переживає зараз світ культури, аби публіка та інституції підтримували його задля відродження. Без їхньої допомоги світ мистецтва приречений на драматичні наслідки, як це відтворено виконанням арії «E lucevan le stelle» («І сяяли зірки») – світло на сцені згасне, а тиша поглине весь театр. Режисер – ОЛЬГА НАВРОЦЬКА Керівник проєкту – ФРАНКО БАЛЛОНІ Продюсер – СТЕФАНІЯ СЕЙМУР Креативний продюсер – ОЛЕКСАНДРА ОРДА Виконавчий продюсер – БОБАН ЗЛАТКОВИЧ Благодійна мета проєкту: Вітторіо Гріголо та команда проєкту «Tanto La Vita» долучилися та підтримали найуспішнішу благодійну донорську ініціативу України «Крапля до краплі», засновану Фондом «ДонорUA» та ТМ «Природне Джерело». Соціальний проєкт «Крапля до краплі» рятує життя та приносить надію тисячам українців, які за станом здоров’я є залежними від доброї волі безоплатних донорів крові. Ця важлива благочинна ініціатива, в рамках якої вже залучено понад 10 тисяч донорів і врятовано понад 31 тисяч життів, є знаковою для відновлення та утвердження донорського руху в Україні. Разом ми – океан! Здійснення проєкту «Tanto La Vita», що є унікальним музичним подарунком для шанувальників високого мистецтва, став можливим завдяки цінній співпраці наших партнерів.

Посилання на трансляцію в Україні https://kyivstar.page.link/opera

Посилання на міжнародну трансляцію https://www.youtube.com/watch?v=rLs3-d6q2kw

Сьогодні у Всесвітній День Опери ми запускаємо live streaming проєкту  Вітторіо Грігòло. Запрошуємо Вас приєднатися до трансляції о 20:00

https://m.youtube.com/watch?v=AcnS-_6BAMI