Присвята Маестро Скорику

Львівська філармонія запрошує на закриття концертного сезону 2021 – 2022

У День народження видатного композитора, Героя України та патрона Львівської філармонії  Мирослава Михайловича Скорика відбудеться концерт його пам’яті. Подія також стане закриттям 119-го концертного сезону Львівської національної філармонії та філармонійного Академічного симфонічного оркестру. Початок о 18.00.

«У 2022-му минуло два роки, як Маестро відійшов у Засвіти, залишивши по собі найцінніше – музику, яка зараз звучить у всьому світі та слугує вираженням солідарності та підтримки інших країн з героїчним народом України! – розповідають втілювачі проєкту. – Ще більш особливою та важливою музика Скорика стала і для українців: підтримуючи, лікуючи та допомагаючи у часи жорстокої війни».

У програмі фінального філармонійного вечора сезону 2021 – 2022, звісно ж, –  твори Мирослава Скорика – Концерт №2 для фортепіано з оркестром та Концерт №2 для скрипки з оркестром, також – французьких композиторів Моріса Равеля (мініатюра «Павана на смерть інфанти») і Клода Дебюссі (цикл «Маленька сюїта»), і вибір цих авторів не є випадковим, бо Скорик вивчав оркестрове письмо, стилістику та колористичність їхньої музики і створив оркестрування окремих творів. Завершить подію триб’ют Майстру – «Adagio пам’яті» Богдани Фроляк (2021), і це твір, який віддає данину Учня Вчителеві та відкриває нові горизонти значення постаті Мирослава Скорика для української культури.

«Концерт №2 для фортепіано з оркестром розпочинається речитативом й ним закінчується, ніби промовляючи з глибини індивідуального вислову, – розповідають про твори Мирослава Михайловича, що їх виконуватимуть у вечорі пам'яті Маестро 13 липня у філармонії. – Зміст цієї музики не доводиться «додумувати»: завдяки сплетінню фольклорних інтонацій у художній, творчий акт, вона майстерно викликає у свідомості слухача образи й асоціації, близькі кожному українцю. Солюватиме піаністка Оксана Рапіта. Також слухачі почують Концерт №2 для скрипки з оркестром. Загалом перу Мирослава Скорика належать 10 скрипкових концертів, створених за пів сторіччя. І хоч Скрипковий концерт №2 є одним з найменш знаних, він неодмінно захопить своїми контрастами, бо поєднує буремність та просвітленість, відчайдушність і меланхолію. Солістка, яка втілить такі різні настрої, – скрипалька Лідія Футорська».

Уся музику програми «Мирослав Скорик. Tribute» виконуватиме Академічний симфонічний оркестр Львівської національної філармонії. Диригент – Володимир Сивохіп.

У день концерту о 14.00 у медіацентрі «Україна» (площа Ринок, 32) відбудеться пресконференція за підсумками сезону Львівської національної філармонії. Передбачається трансляція заходу .