«Покоління жінок і рослин»

У Франції відкриється виставка Алевтини Кахідзе

Як повідомляє Український Інститут, 22-го вересня в Культурно-інформаційному центрі посольства України у Франції в рамках ініціативи Українська Весна відкриється виставка Алевтини Кахідзе «Покоління жінок і рослин» / Generation of females and plants». Художниця осмислює питання ідентичності, різних форм насильства та життя жінки у соціумі.

Виставка презентує роботи, виконані у різних медіумах: графіка, відео, текстиль, гербарій, артбук. Усі ці твори об’єднує тема, над якою авторка працює вже здавна – інвазійні види рослин, які є однією з причин деградації екосистеми нашої планети та збіднення розмаїття природного багатства. Тут вона знаходить аналогії процесів, які відбуваються і в людському суспільстві. На прикладах своєї особистої історії, історії своїх матері та бабусі — поколінь жінок, яким довелося жити та намагатися виживати у воєнний час, мисткиня розповідає про зв’язки поколінь, а також про те, що у людській цивілізації, як і у світі рослин, інвазія стається раптово, але щоб позбутися її наслідків потрібно багато часу.

Фокус уваги проєкту сконцентрований на візіях та питаннях близьких і зрозумілих як українцям, так і широкій європейській аудиторії. У роботах Алевтини Кахідзе сплавлені в одне ціле концептуальність і розповідність.

Текстова складова спрямована на розмову з людиною, з сьогоднішнім суспільством, на діалог, де поставлені питання передбачають і певні відповіді. Її твори – пережитий власний життєвий досвід, її рефлексії, мрії, народжені саме в ту мить, коли відбувались конкретні події, виникали соціальні явища, і мисткиня своїм ставленням до них ділиться з нами та очікує нашої реакції. Напевно тому, твори Алевтини Кахідзе концентрують у собі промовисту енергію актуальності, всього того клубка небезпек, що останнім часом розриває, здавалося б, уже впорядкований,  на частини світ.

Про свої мистецькі погляди Алевтина Кахідзе розповідає кураторці візуальної програми Української Весни Соломії Савчук:

С.С.: У зв’язку з війною, багато людей діляться публічно своїм травматичним досвідом. На твою думку, чим відрізняється практика проговорювання травми митцем?

А.К.: …тим що я мрію, я відрізняюсь від тих людей, які просто проговорюють травми, я ще щось додаю. А коли ми мріємо, ми стоїмо вже далі від травм.

Також у пʼятницю, 23 вересня о 19:00, відбудеться розмова з мисткинею про виставку «Покоління жінок і рослин», політику та силу мистецтва у приміщенні Українського культурно-інформаційного центру, за адресою: 22 avenue de Messine, 75008 Paris. Експозиція буде відкрита для відвідувачів з 23 вересня до 27 жовтня 2022 року.

ДОВІДКА

Алевтина Кахідзе – українська художниця, працює в техніці ручної графіки, авторка відео, перформерка. Народилася 1973 року у Жданівці Донецької області. Навчалася у Національній академії образотворчого мистецтва та архітектури в Україні (1999 – 2004 рр., Київ) та Jan van Eyck Academy в Нідерландах (2004 – 2006 рр., Маастріхт). Стала переможницею Конкурсу молодих кураторів та художників Центру сучасного мистецтва при НаУКМА у 2002 р., лауреаткою Премії Казимира Малевича у 2008 р. Послом з толерантності Програми розвитку ООН з 2018 р.

Проєкт «Українська весна» є ініціативою Українського інституту в партнерстві з посольством України у Франції, здійснюється за підтримки Благодійного фонду Dofa Fund та Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).