Міжнародний мистецький діалог

Напередодні Дня Незалежності України Львівська національна опера подарувала вражаюче виконання опери «Богема» Джакомо Пуччіні в Італії
Солісти, хор та оркестр театру виступили на сцені 68-го Міжнародного фестивалю Джакомо Пуччіні (Festival Puccini Torre del Lago)! «Це найпрестижніша та найочікуваніша подія року, присвячена творчості легендарного композитора!», – зазначено на ФБ-сторінці Львівської опери.

Тисячі глядачів фестивалю стоячи аплодували виконанню Державного Гімну України.

Була й пряма трансляція – і церемонії відкриття події,  і «Богеми».

Вітальне слово від Президента України Володимира Зеленського зачитав Надзвичайний і Повноважний посол України в Італійській республіці Ярослав Мельник: «Виконання «Богеми» Джакомо Пуччіні у постановці Львівської національної опери, присвячене українським захисникам, набирає особливого сенсу – 23 серпня ми відзначаємо День Державного Прапора України, а невдовзі – 150-річчя від дня народження видатної української оперної співачки Соломії Крушельницької. Багато сторінок творчої співпраці стали історією успіху знаменитих Джакомо Пуччіні та Соломії Крушельницької і єднання українського та італійського народів. Зараз Україна героїчно бореться з російським агресором, що знищує нашу культурну спадщину, здійснює злочини проти людяності. Хочу подякувати італійцям та підтримку України, яка відстоює територіальну цілісність, суверенітет та європейські цінності. Дякую вам сердечно!»

Cлова підтримки та побажання перемоги українському народові публіка почула й від представників місцевої влади, культурної дипломатії та організаторів фестивалю.
А перед початком урочистого вечора музичному керівникові Львівської національної опери Іванові Чередніченку вручили особливу відзнаку – для Львівської національної опери.

«Щиро дякуємо організаторам фестивалю за можливість долучитися до міжнародного мистецького діалогу, – говорять у Львівській опері. – Така потужна підтримка української культури пришвидшує перемогу України.

Завдяки Збройним Силам України, маємо можливість жити та творити!».

Гастрольні тури Львівської опери тривають.

Сьогодні, 24 серпня, у День незалежності України, інший склад солістів, хору та симфонічного оркестру Львівської національної опери під керівництвом Мирона Юсиповича у співпраці з Галицьким академічним камерним хором (художній керівник – Василь Яциняк) візьмуть участь у ювілейному, 60-му, Міжнародному фестивалі імені Станіслава Монюшка  у місті Кудова-Здруй (Польща) – представлятимуть програму найкращої світової та української оперної музики. Це буде концерт з присвятою польсько-українській солідарності.

Завтра, 25 серпня, Львівська національна опера матиме виступ з нагоди 31-річчя Незалежності України у Вроцлавському оперному театрі – у тому ж складі, що й попереднього дня.

Це буде концерт «Найгарніші голоси Львівської опери – класика української, польської та італійської опер».

Організатори події  – Генеральне Консульство України у Вроцлаві та Вроцлавське коло об’єднання українців у Польщі.

У Львівській опері обіцяють детально розповідати про усі події і виступи наших оперних зірок.

Тетяна КОЗИРЄВА, «День»
Фото Львівської національної опери