Ім’я Мирослава Cкорика надано Кам'янському музичному коледжу

У фаховому музичному коледжі міста Кам'янське відбулася церемонія відкриття пам'ятної дошки видатному українському композитору Мирославу Михайловичу Скорику (1938–2020 рр.).

Надання імені відомого композитора Мирослава Скорика музичному коледжу є невипадковим. Саме тут на сцені ще Дніпродзержинського училища у 1973 році прозвучала світова прем’єра його концерту для оркестру “Карпатський” у виконанні Симфонічного оркестру Дніпропетровскьої філармонії під орудою автора. Сьогодні цей твір вважається хрестоматійним  та яскравим взірцем академічної музики України ХХ століття, що приніс композитору світове визнання.

На урочистому заході були присутні дружина композитора Адріана Скорик, багаторічний імпресарію композитора Олександр Пірієв, можновладці міста та області –  голова Дніпропетровської обласної ради Микола Лукашук, перший заступник голови Дніпропетровської ОДА Володимир Орлов, міський голова міста Кам’янське Андрій Білоусов, керівництво та колектив коледжу, мешканці міста.

У своєму виступі Микола ЛУКАШУК, голова Дніпропетровської обласної ради зазначив, що ім'я Мирослава Скорика закарбовано в історії України та у світовій історії. “Це справжній герой України, завдяки його творчості українська музика звучить по всій земній кулі”.

-Сьогодні у нашому місті визначна подія. Впевнений, що коледж із честю та гордістю нестиме це високе звання, а студенти продовжать прославляти Україну на весь світ, – сказав міський голова Андрій  БІЛОУСОВ.

Цей захід розпочав ходу музичного фестивалю «Дні Мирослава Скорика в Кам'янському», який триватиме два дні поспіль 3 та 4 листопада. Враховуючи карантинні обмеження, потрапити на фестивальні заходи можна лише на запрошення та за наявністю сертифікату про вакцинацію. Але всі охочі можуть приєднатися до фестивалю онлайн. Для цього організовано прямі трансляції.

3 листопада фестиваль розпочався концертом за участю вихованців та колективів Кам’янського музичного коледжу імені М. Скорика, а сьогодні 4 листопада о 19.00 відбудеться концерт в рамках мастабного національного проєкту «Скорик – Мусоргський» за участю Національного камерного ансамблю «Київські солісти» та знаменитих солістів з Києва, Одеси та Дніпра. Трансляція за посиланням.

Фото Наталії ЗДОРОВЕНКО