Для підняття бойового духу і на добру згадку

Знаменитий львівський хор, лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка, розпочав новий проєкт «Друзі з фронту»

Національна академічна чоловіча хорова капела «Дударик» презентувала першу пісню у рамках нового проєкту «Друзі з фронту». Про це «Дню» розповів керівник капели, диригент і композитор Дмитро Кацал.

За словами Дмитра Миколайовича, військовослужбовець-дударик Орест Рись, перебуваючи на реабілітації у Львові, навідався до хористів із пропозицією записати одну із пісень – для підняття бойового духу і на добру згадку. Цього разу обрали гімн куреню «Залізної Остроги» УСС.

Пісню «Не сміє бути в нас страху» можна послухати тут.

2

3

«При нагоді записуватимемо із нашими хлопцями, які на фронті, такі листівки у межах нового проєкту «Друзі з фронту». Прем’єри відбуватимуться на нашому YouTube. Слухайте та коментуйте – для на нас це важливо!», – зазначили у капелі.

Вже є перші відгуки на новий проєкт «Дударика:

Игор Игор Бажаю міцного здоров'я, шляхетне вельмишановне панство. Слава НАЦІЇ Смерть ворогам Блазням!!!

Наталія Федорчук Дякую вам за працю».

Варто нагадати, що, крім «Друзів із фронту», «Дударик» має ще проєкт «Прийняття» – щочетверга о 14:00 на YouTube та у соцмережах , в якому капела презентує пісні, які росія вкрала у нашого народу. «День», до речі,з великої поваги і шани до праці невтомних і неперевершених дудариків, писав про всі п’ять пісень проєкту «Прийняття».

Хористи ідентифікують співанки, відшукують оригінальний текст, далі твори аранжуються, розучуються (період прийняття тривав приблизно півроку) і презентуються в медіа для широкого загалу і на саркому москалям.

Зібрані під час проєкту кошти передадуть Збройним Силам України.

Тетяна КОЗИРЄВА, «День»

Фото «Дню» надали у «Дударику»