Для однорукого піаніста

За ініціативи Львівського органного залу у лікарні щодня відбуватимуться концерти фортепіанної музики

Сьогодні, 15 липня, у Лікарні святого Пантелеймона Першого медичного об’єднання Львова соліст Львівського органного залу Андрій Макаревич виконав твір, написаний лише для лівої руки. Такий музичний перформанс став символом незламності мистецтва в умовах війни. Про це повідомляє Львівська міська рада.

У повідомленні ідеться також про те, що цей концерт створив український композитор Сергій Борткевич ще сто років тому – спеціально для всесвітньо відомого піаніста Пауля Вітгенштейна, який втратив праву руку під час Першої світової війни. Твір написаний тільки для лівої руки.

«Драматичні події в житті Пауля Вітгенштейна сприяли народженню цілого напряму в класичній музиці, дали йому можливість почати музичну кар'єру по-новому», – говорить директор органного залу Іван Остапович. І додає, що програма Національного реабілітаційного центру “Незламні”, що його мають побудувати у Львові, також покликана допомогти травмованим людям переродитись, дати новий шанс в житті: «Наша мета дуже перегукується з історією Пауля Вітгенштейна».

За словами Івана Остаповича, виступи Пауля Вітгенштейна з цим твором після Першої світової війни перебігали з шаленим успіхом по цілому світу: «Концерти довели, що навіть митці, покалічені війною, здатні творити. Музичний твір став символом мистецтва в умовах війни».

Сьогодні ця мелодія актуальна і для України. У Лікарні святого Пантелеймона її виконали в межах урочистостей з нагоди укладання угоди про співпрацю у медичній сфері між Україною та Європейським Союзом. Угоду підписали Єврокомісар з питань охорони здоров’я Стелла Кіріакідес, яка пояснила, що цей документ – украй важливий, бо дозволить Україні отримувати додаткове медичне фінансування, та міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.

Директор органного залу пообіцяв, що фортепіанні концерти у щойно згаданій лікарні відбуватимуться щодня з 12.00 до 13.00 – за ініціативи Львівського органного залу.