16-а сторінка історії

Яким буде новий сезон «Київ Модерн-балету»?

Нині митці Академічного театру «Київ Модерн-балет» активно репетирують, аби яскраво відкрити свій шістнадцятий театральний сезон. Поки не впав «на голову» осінній локдаун, про який попереджають у МОЗ, і який може знову поламати всі творчі плати, керманич колективу Раду Поклітару перевіряє, як відпочили його підопічні і в якій формі зараз знаходяться.  Бо вже 20 вересня театр  розпочне гастрольне турне містами України  вечорами  балетів. Першими з цікавинками «Київ Модерн-балету» познайомляться полтавчани. Відкриє програму одноактна вистава «In pivo veritas» на ірландську народну музику та музику доби Ренесансу. Ця постановка Р. Поклітару вже 10 років прикрашає їхню афішу. Істина, як відомо, у вині (в оригіналі — In vino veritas).  Втім, Раду Віталійович разом із акторами представлять власну інтерпретацію, що відповідає сучасним реаліям — IN PIVO VERITAS (Істина — у пиві)! Хореограф із гумором  називає свій балет, як «слабоалкогольне видовище. Це дінамічне дійство нікого з глядачів не залишить байдужим і  переконає, що  істина — у коханні!

У другій дії вечора продовжить програму одна з резонансних новинок репертуару «Київ Модерн-балету» — одноактне дійство  «Дев’ять побачень» , який критики назвали  «міні-енциклопедію перших побачень закоханої пари», що лише розпочинає будувати стосунки. Інколи їхні кроки на зустріч одне одному — зворушливі, інколи — безглузді, але завжди — чесні... За словами Раду Поклітару, який поставив цю теплу, філософську, з елементами гумору виставу, він  не повчає або направляє глядачів, а це робота народилася  завдяки прекрасної музики  Ф.Шопена, а майстерність танцівників разом створюють  сценічну магію,  перетворюючи дві самотності на нове кохання...

Гастрольне турне  митці продовжать  21 вересня у  місті Кременчук, потім виступатимуть у  Харкові (22 вересня), а у  Києві вечір балетів відбудеться 30 вересня на сцені Київської Опери.

Шанувальники творчості непересічного балетмейстера Р. Поклітару  не пропустять його знакову постановку «Маленький принц» за мотивами   популярного твору Антуана де Сент-Екзюпері на музику В.А.Моцарта і українських колискових, прем’єру якої,  через локдаун у жовтні минулого року, презентували у онлайн-версії. Навіть дивлячись версію, яку демонстрували наживо через Інтернет, — це було потрясаюче! А наживо балет можна буде побачити 24 вересня у МЦКМ Жовтневий Палац. За сюжетом цього  оригінального балету відкриється багатий внутрішній світ Маленького принца, чиї подорожі до незвіданого подарують герою глибокі пізнання,  переоцінюються «скарби» світу дорослих, а  особлива увага у цій потсановці приділяється простим, але вкрай важливим для людини речей. «Маленький принц» у постановці «Київ Модерн-балет» — це цікаві рішення хореографа, ексклюзивні костюми та декорації, а ще зачаровує 3D відеомаппінг, приголомшливе музичне оформлення і неповторна пластика артистів.


СЦЕНА З ВИСТАВИ «9 ПОБАЧЕНЬ»

29 вересня також у Жовтневому Палаці буде представлений аншлаговий  балет на дві дії «Лебедине озеро. Сучасна версія» на музику П. Чайковського ( у 2013 році цпостановка Р. Поклітару отримала престижну премію «Київська пектораль» у номінації « Краща музична вистава»). Це балет-притча, роздуми про те, що  неможливо жити, зраджуючи своє «я». Головному герою — Зігфріду  існування в чужій шкірі, проживання невластивого  йому життя стає страшним вироком. За сюжетом, Маленький лебідь— Зігфрід проти своєї волі перетворений у хлопчика,і він повинен буде пройти через страждання та удари долі, а кохання приходить до нього лише у примарних снах...


СЦЕНА З ВИСТАВИ «IN PIVO VERITAS»

13 жовтня у театрі запланована прем’єра балету «Пікова дама» за мотивами пушкінської поеми на музику  П. Чайковського  (Друга та Шоста симфонії) у постановці Раду Поклітару. Вистава строюється  за підтримки Українського культурного фонду та Департаменту культури (КМДА). У центрі сюжету  «Пікової дами» головні герої зіткнуться з дилемою: віра в кохання чи сила швидкого багатства?  Вони зобов’язані будуть віднайти відповіді на питання: на що ти готовий піти заради власного збагачення? Чи є цінним для тебе почуття прив’язаності? Як часто ти порушуєш взяті на себе моральні зобов’язання? Прем’єру вистави глядачі зможуть побачити як онлайн так і оффлайн.

Фото надане інформаційним бюро «Київ Модерн-балету»