«ДЕНЬ» МІЦНО ВКОРІНИВСЯ В УКРАЇНСЬКИЙ МЕДІАЛЬНИЙ ПРОСТІР

Яніна БУТЕНКО, мистецтвознавиця, кандидат історичних наук:

1. Політ чотирьох астронавтів до МКС у капсулі Crew Dragon (квітень 2021) – це подія, яка вплинула на історію людства загалом і відкриває перспективи, про які ми ще не підозрюємо. Вона змінює уявлення і є революційною в наeковій галузі.

2. Герой – Ілон Маскю Людина, яка розширює межі свідомості і відкриває людству факт, що можливості не мають меж.

Антигерой – Дональд Трамп. Він склав повноваження президента США на початку 2021 року, багато хто запам’ятав його як сексиста, шовініста, расиста та аморальну особу.

3. Мені найбільше сподобався матеріал із Еліною Моденовою, українкою, що зараз працює гідом у Шотландії. Хотілося б більше ґрунтовних аналітичних статей на тему гострих проблем сьогодення, дискусій.

4. Сил давало, як завжди, прекрасне навколо – хороші книги, добрі фільми, прекрасна музика, якісь незвичайні люди, що зустрічалися в житті. Цілком побутові, але дуже важливі деталі.

5. Я вважаю, що ми живемо в дуже цікавий час – пандемії, у час, який не кожному поколінню людей видалося пережити. Пандемія змінює свідомість людей, цінності, впливає на економіку і політику. Мені дуже цікаво спостерігати за цим всім. На початку було так, що події навколо викликали страх через те, що було невідомо, що діється, але цей другий «пандемічний рік» навчив, що коли нічого не можеш змінити, то, може, краще розслабитись і спостерігати за тим, що відбувається, і черпати якісь висновки з того.

6. Думаю за цей час «День» міцно вкорінився в український медіальний простір завдяки послідовній позиції, вірній підтримці українських цінностей і формуванню навколо себе інтелектуального простору.