Shorts news КОРОТКО / Культура "Мокрий бузок" від Роберта Стуруа Після невеликої перерви до Києва знову приїжджає з гастролями Грузинський національний академічний театр імені Шота Руставелі. Восени 1995 року київську публіку полонили вистави театру в режисурі класика сучасної сцени Роберта Стуруа - "Євангеліє від Якова", "Макбет", "Кавказьке крейдяне коло" й "Добра людина із Сичуані".
Цього разу киянам буде запропонована європейська прем'єра театру "Дарма, що мокрий, мокрий бузок..." за п'єсою Л. Табукашвілі. І знову - "Макбет" Шекспіра. Одна з вистав буде благодійною: кошти підуть на фінансування українсько-грузинського театрального проекту "Сталін", який започаткує сценічну антологію "Обличчя ХХ століття".
Фото ВОЛОДИМИРА ФАЛІНА
СЦЕНА З ВИСТАВИ "ЄВАНГЕЛІЄ ВІД ЯКОВА" У Дніпропетровську відкрився новий українсько-німецький культурний центр У Дніпропетровську при Гірничій академії відкрито українсько-німецький культурний центр, повідомляє кореспондент "Дня" Вадим РИЖКОВ. У його створенні взяли участь уряд і вузи германської землі Бранденбург. Як відмітив на відкритті аташе культури посольства ФРН Йорг Шальє, це перший подібний центр в Україні, який буде стимулювати розвиток стосунків між нашими країнами. Центр займатиметься навчанням студентів німецькій мові, основам культури та історії Німеччини. Найздібніша молодь матиме можливість пройти стажування в університетах Берліна та землі Бранденбург. Німецька сторона виділила для обладнання центру комп'ютер, теле- і радіоапаратуру, книги, чек на десять тисяч марок і навіть, вочевидь, беручи до уваги нашу побутову невлаштованість, прилад для нагрівання води. За словами Йорга Шальє, попри зближення наших країн, у Німеччині поки що нема аналогічного центру вивчення української мови і культури. В Івано-Франківську зійшли... "апельсини" - театральні В Івано-Франківському обласному музично-драматичному театрі імені Івана Франка відбулася прем'єра вистави для дітей "Незвичайні пригоди в країні ігор" за мотивами казки відомого драматурга Карло Гоцці "Любов до трьох апельсинів", повідомляє кореспондент "Дня" Тарас ТКАЧУК. Постановку здійснили львівські митці на чолі з молодим режисером Олександром Сторожуком.