Комендантська година, тестування і вакцинація

В Індії долають стрибок захворюваності на COVID-19

У столиці Індії ввели нічну комендантську годину для боротьби зі зростанням захворюваності на COVID-19, повідомляє видання Hindustan Times. Комендантська година в Нью-Делі діятиме щодня з 22:00 до 5:00. У цей час заборонено роботу ресторанів, пабів, проведення весіль та інших масових заходів. У нічний час будуть працювати тільки магазини, що торгують життєво важливими товарами, і аптеки. Дозволено збиратися групами не більше двох осіб.

Тим часом Інститут сироватки Індії — найбільша у світі компанія-виробник вакцин — зможе відновити експорт вакцини AstraZeneca від COVID-19 до червня, якщо епідеміологічна ситуація в Індії покращиться, заявив в інтерв’ю Associated Press (AP) виконавчий директор інституту Адар Пунавалла. «Ми будемо вимушені продовжувати постачання в Індію і більше нікуди. Тому що ми маємо захистити свій народ», — сказав він, передає Інтерфакс-Україна.

Він уточнив, що компанія «обрала Індію як свій пріоритет на два місяці». Проте він визнав, що таке рішення керівництва «вплинуло на зобов’язання за договорами» про постачання вакцин за кордон, і тепер йому телефонують лідери різних держав з метою обговорити цю проблему. Пунавалла запевнив, що більшість лідерів ставиться до дій індійської сторони з розумінням, тому що на тлі пандемії їм доводиться стикатися з аналогічними вимогами внутрішньої політики.

«Націоналізм живе до певної міри скрізь», — сказав Пунавалла, нагадавши про заходи з обмеження експорту вакцин у Європі та про обмеження США на експорт матеріалів, потрібних для нарощування виробництва вакцин.

Також він припустив, що потреба Індії в запасах сировини і матеріалах може на п’ять-шість місяців загальмувати терміни постачання тестованої Інститутом сироватки ще однієї вакцини — Novavax.

AP нагадує, що зростання захворюваності на COVID-19 в Індії призвело до затримок із постачанням до 90 млн доз вакцин, і 25 березня в COVAX оголосили про серйозні труднощі з розподілом вакцин у світі в рамках цієї програми.

Минулого понеділка в Індії зафіксували понад 103 тис. нових випадків зараження коронавірусом COVID-19: уперше з вересня минулого року добовий приріст перевищив 100 тис. У результаті в Нью-Делі, як зазначалося вище, та Мумбаї запровадили обмежувальні заходи, а з 1 квітня в країні вакцинують не лише найуразливіші групи населення, а й усіх осіб від 45 років.

На фото: Медичний працівник у захисній масці для обличчя бере матеріал для тестування наCOVID-19 у Нью-Делі, Індія, 6 квітня 2021 р.