Залізобетонний "кит" пересідає в мікроавтобус

Каховка знаменита не лише легендарною "Тачанкою", на бронзу якої нещодавно зазіхнули зловмисники, а й потужним заводом залізобетонних виробів. Завод - один з "китів" промислової бази Держкомводгоспу. Споруджений у підмогу будівникам найбільшої у Європі зрошувальної системи, він жодного разу не підвів замовників. Не підвів і торік - просто значна частина продукції підприємства виявилася непотрібною.

Настрій у робітників - наче у тих ветеранів, що інколи приходять до "Тачанки". Який же вихід із становища, що склалося? Довго думали-гадали керівники заводу і нарешті поїхали до Львова. Поїздка виявилася результативною: відтепер творці залізобетону для гідроспоруд складатимуть у цехах мікроавтобуси. Каховчани наладять у себе випуск основних вузлів для КАЗа, решту деталей купуватимуть деінде: Україна велика...

Каховський мікроавтобус має порадувати його творців вже нинішнього року, а наступного місто гідробудівників змайструє більше сотні машин. Кажуть, що вони у півтора рази будуть дешевшими від закордонних зразків. Про інші переваги поки що не йдеться.

...Торік спад виробництва в індустрії будматеріалів на Херсонщині склав 55,7 відсотка. Втрата для галузі потужностей Каховського заводу залізобетонних виробів зробить мінус ще вагомішим.

А от Херсонський маслозавод знайшов порятунок у співпраці з місцевим сільськогосподарським інститутом. Плодами співдружності виробників і учених стали... гриби. Кажуть, екологічно чисті і неотруйні. Та ще й дешевші, ніж заморські: усього 4 гривні за кілограм. Дешевші, ніж масло, виробництво якого помітно впало. Ним, до речі, заводчани одержують зарплату. Уже три місяці. Гриби ж, схоже, будуть за розмінну монету.

Херсон.