Українська енергетична біржа представила унікальну торгову платформу

З 1 серпня запрацює ринок добового балансування природного газу

Енергетична торгова платформа, яку презентувала Українська енергетична біржа, є частиною інфраструктурного біржового рішення, подібні працюють на європейських енергетичних ринках.

Вона покликана забезпечити плавний перехід до запуску добового балансування в Україні. Тобто, на сьогодні система працюватиме зі стандартизованими контрактами за принципом двостороннього зустрічного аукціону в межах поточної моделі ОТС ринку та буде доповнена внутрішньодобовими контрактами, контрактами наступної газової доби та місячними контрактами з терміном виконання протягом кількох діб після набуття кодексом чинності.

Експерти ринку визнали, — це  історичний революційний крок на шляху лібералізації ринку природного газу. «Від початку своєї діяльності ми ставимо за мету створити в Україні справді ефективний енергетичний біржовий ринок за найкращим європейським досвідом і стандартами... Наш основний капітал — це довіра наших клієнтів. Розвинені країни використовують для балансування системи біржову торгівлю короткостроковими стандартизованими продуктами, вже не використовуючи закупівлю оператором ГТС послуг балансування. Тільки біржа забезпечує гарантії виконання угод, автоматичний кліринг і систему управління ризиками, і я повідомляю про готовність Української енергетичної біржі це забезпечити. Однак сьогодні ми презентуємо систему, що покликана підготувати український ринок до нових для нас, але усталених в Європі, правил торгівлі. Мета цієї платформи надати ринку зручний сервіс з укладання угод купівлі продажу природного газу на позабіржовому ринку і формування внутрішніх цінових індикативів. Перше, що потрібно Україні для створення газового хабу, — ліквідна біржа», — заявив голова Біржового комітету Олексій ДУБОВСЬКИЙ під час тематичної зустрічі учасників та експертів ринку в Європейській Бізнес Асоціації.

Зустріч була присвячена обговоренню ринку добового балансування природного газу, що запрацює з 1 серпня 2018 року. Українська енергетична біржа презентувала на заході свою Енергетичну торгову платформу для забезпечення плавного переходу до запуску ринку добового балансування.

Ситуація з ціноутворенням на газ сьогодні являється одним з найболючіших питань для України.

Українська енергетична біржа пропонує вирішити питання створенням власного конкурентного ринку та формування національних цінових бенчмарків на українській біржі без прив’язок до дорогих іноземних котирувань.