Україна — найпопулярніша країна для відпусток серед українців

Вітчизняні курорти відкривають сезон

У 2020 році туристична індустрія зазнала колосального удару. Глобальне падіння на 73% означає не просто втрату прибутків (1,3 трлн дол за даними Всесвітнього економічного форуму), а й скорочення робочих місць та ВВП в країнах, що найбільше залежать від цих надходжень.

Чи не найголовніше – сталися системні зміни в поведінці мандрівників. Це створює нові виклики для туризму, а процес відновлення буде нелегким, прогнозують експерти.

Днями Дмитро Нальотов спільно з міністром культури та інформаційної політики України Олександром Ткаченко, головою Державного агентства розвитку туризму України Мар’яною Олеськів та головою партії Слуга народу Олександром Корнієнко презентували результати ролінгового дослідження попиту на туристичні продукти серед українських мандрівників. Також розмовляли про нинішній стан туристичної галузі, про попит на туристичні продукти, а також про настрої населення на майбутній сезон відпусток.

За даними дослідження, більше половини респондентів (53,1%) планують провести відпустку в Україні і лише кожен десятий буде відпочивати за кордоном. Серед тих, хто планує відпустку в Україні — 44,5% планують відпочивати за межами своєї області.

Україна — найпопулярніша країна для відпусток серед українців. Нардеп зазначив, що на це вплинула коронавірусна криза, а саме закриття кордонів багатьох країн. Це дало поштовх внутрішньому туризму — 82% українців подорожували Україною торік. 53% планують відпустку в Україні в цьому.

Найбільш популярною в цьому році для відпочинку виявилась Одеська область, а саме Затока. Майже кожен п’ятий опитуваний проводитиме там свою відпустку. Затока також є курортом, який найчастіше рекомендують респонденти. Його радить кожний шостий респондент.

51,9% не планують відпустку зовсім. Серед цих респондентів переважна більшість (2 з 3 опитаних) керуються тим, що в них не вистачає на це коштів.

Найпопулярнішим видом відпочинку серед опитаних є пляжний відпочинок. Так вважають 29,8% респондентів.

Найбільш поширеним видом транспорту для подорожей є власне авто. Кожен третій українець подорожує в такий спосіб. На другому місці автобусні рейси, на третьому залізничні шляхи.

Простежується така залежність: чим молодший респондент, то частіше, як правило, він подорожує Україною.

36,5% респондентів проводять свій відпочинок на природі (здебільшого мова йде про гірську місцевість). Також великою популярністю користується відпочинок на морі.

Понад 40% українців старшого покоління взагалі не подорожують.

Згідно з результатами дослідження, 40,5% українців віком від 60-ти років взагалі не подорожують. Водночас 4,5% старших людей подорожують раз на місяць.

71,3% респондентів вважають Україну дуже туристично привабливою.

І справді – пропозіцій гарного відпочинку суттєво побільшало. Згідно з аналітикою OLX Нерухомість за травень 2021, для шанувальників морського узбережжя на платформі є чимало пропозицій. Наприклад, найдешевше обійдеться винайняти будиночок в Очакові на Миколаївщині — в середньому 180 грн/доба. Квартира ж у цьому місті коштує більш ніж удвічі дорожче — 500 грн.

У Залізному Порту, що на Херсонщині, орендувати помешкання у багатоквартирному будинку вийде дешевше — 400 грн/доба. А орендодавці з Генічеська попросять за ніч у квартирі 500 грн.

Тим, хто віддає перевагу відпочинку ближче до великих міст, підійдуть курорти Одеської області. Тут найвигідніше винайняти квартиру у Кароліно-Бугазі — 600 грн/доба. Таку саму оплату попросять і за аналогічне житло у Чорноморську, який знаходиться за 20 км від Одеси. В самій «перлині біля моря» квартири коштують у середньому 750 грн за добу, а в Затоці — 800 грн. Трохи менші ціни у прибережній Сергіївці — 500 грн/доба.

Українцям, які полюбляють активний відпочинок і віддають перевагу підкоренню гірських вершин та подоланню пішохідних маршрутів, підійде літній відпочинок у Карпатах. Найнижчі ціни у Славському Львівської області — тут будиночок можна винайняти всього за 250 грн/день (трохи дешевше ніж минулого року за 300 грн/день). У містечку Поляна, що на Закарпатті, можна орендувати квартири в середньому за 500 грн. Така сама вартість житла й у приватному секторі Ворохти, з якої починається пішохідний маршрут на Говерлу.

Відпустка поблизу Буковеля обійдеться трохи дорожче — житло в Яблуниці коштує в середньому 800 грн. А щоб пожити в будинку в Яремче і помилуватися гірськими струмками, доведеться витратити 1 100 грн на добу (у порівнянні з 2020 це обійдеться на 100 грн дорожче).

Альтернативний варіант для тих, хто хоче оздоровитися влітку, — обрати відпочинок ближче до санаторіїв із мінеральними водами. Найкращий варіант — Берегове, що на Закарпатті. Окрім термальних вод, місце потішить ще й цінами на подобову оренду будинків, які, до речі, з минулого року не сильно змінилися — в середньому 200 грн. Вирушити до Трускавця теж вигідно для гаманця — пожити у квартирі обійдеться в 350 грн, а в приватному секторі — 375 грн.

Згідно з даними OLX Нерухомість, до найпопулярніших пошукових запитів у категорії “Подобова оренда” за травень 2021 увійшли ті, що стосувалися відпочинку біля моря. Найбільше українці бажають провести час в Одесі, адже запит “Аркадія” став найпопулярнішим — за ним шукали 103 тис. разів. Також любителі морського відпочинку часто цікавляться подобовою орендою у Чорноморську — 53 тис. запитів.

Житло в Одесі з видом на море цікавило українців 38 тис. разів, а просто помешкання неподалік пляжу — майже 32 тис. разів. Окрім цих запитів, ще у категорії “Подобова оренда” часто шукали:

● Лузанівка (Одеса) — 30 тис. разів;

● Аркадійський палац (Одеса) — 23 тис. разів;

● Бердянськ (Запорізька область) — 21 тис. разів.

«Зі свого боку у нас заплановані заходи щодо промоції українських цікавих місцин, пам’яток архітектури та культури, а також відкриття та підтримання існуючих і нових туристичних маршрутів. В законі 4162 «Про туризм», який ми зараз готуємо до другого читання, закладено пріоритети на внутрішній та в’їзний туризм. Ми плануємо створити місцеві цільові туристичні фонди, які будуть наповнюватися з туристичного збору та інших джерел співфінансування і витрачатися тільки на потреби туристичної галузі», — розповів народний депутат України Дмитро Нальотов.