Розвиток газовидобутку – як національне завдання

Асоціація газовидобувних компаній України стала асоційованим членом Федерації роботодавців нафтогазової галузі

Зростання вітчизняного видобутку газу – одне з ключових національних завдань для України. Торік державні та приватні компанії загалом видобули понад 20 млрд кубометрів «блакитного палива». З них трохи більше 15 млрд кубометрів забезпечили державні компанії, решту – приватні видобувники.
    У порівнянні з 2019 роком видобуток знизився на 2%, або на 415 млн кубометрів. Тоді як в інтересах держави – збільшувати обсяги видобутку, щоб зменшити залежність від імпорту.

Торік потреби країни в газі сягнули 31 млрд кубометрів. Побутові споживачі (населення) безпосередньо спожили 8,2 млрд кубів, підприємства ТКЕ для населення – 4,7 млрд кубів, ТКЕ для інших споживачів та виробництва електрики – 5,1 млрд кубів, промисловість – 9,1 млрд кубів, 0,4 млрд кубів спожили бюджетні та релігійні організації, а 3,5 млрд кубів склали технологічні витрати на видобування, транспортування та розподіл газу.

Тобто ресурс власного газовидобутку покрив лише 2 третини цих потреб, решта – майже 11 млрд кубів газу – були імпортними.

Щоб змінити цю статистику, Україні потрібно збільшувати власний видобуток. Тим паче, що ми маємо хороший потенціал для подальшого розвитку нафтогазової галузі.

«У вітчизняних надрах – сотні мільярдів кубометрів запасів, які можна та треба детально розвідати та розробляти. Початок видобутку на Чорноморському шельфі та Юзівській ділянці на суходолі дасть потужний імпульс нашій галузі та всій економіці. А сучасні технології з інтенсифікації видобутку допоможуть підтримувати існуючі родовища», - пояснює голова Федерації роботодавців нафтогазової галузі Віталій Щербенко.

Але для досягнення результатів підприємствам критично важливо мати комфортний інвестиційний клімат і інституційну підтримку. Над цим нині активно працюють профільні об’єднання, зокрема - Федерація роботодавців нафтогазової галузі та Асоціація газовидобувних компаній України. Днями сторони підписали меморандум про взаєморозуміння та співпрацю, а Асоціація газовидобувних компаній стала асоційованим членом Федерації роботодавців нафтогазової галузі.

Федерація та Асоціація співпрацюватимуть задля успішного впровадження реформ та покращення прозорості галузі, залучення інвестицій, а також впровадження інновацій, передових технологічних рішень та правових практик.

«Наше спільне завдання – всіляко сприяти реформуванню галузі та спрощенню бюрократичних процедур, аби підприємства змогли максимально зосередитися на видобувній справі», – наголосив Віталій Щербенко.

Сторони переконані: об’єднання зусиль на шляху до сприяння розвитку газовидобувної галузі дозволить досягнути кращих результатів і наблизить Україну до енергонезалежності. А це – один із пріоритетів не лише для нафтогазової галузі, а й економіки країни в цілому. Адже збільшення обсягів видобутку власного газу дозволить позбавитися від імпортної залежності, а також створить нові робочі місця та згенерує додаткові доходи до державного та місцевих бюджетів.

«Ми раді приєднатися до найбільшого об’єднання нафтогазових підприємств України. Спільними зусиллями будемо й надалі працювати над важливими ініціативами для розвитку вітчизняного газовидобування. Йдеться про покращення регуляторного середовища, надання податкових стимулів для нафтогазовидобувного сектору, незмінність правил гри, залучення нових інвестицій та забезпечення енергетичної безпеки нашої держави», – зазначив виконавчий директор Асоціації газовидобувних компаній України Артем Петренко.

Довідка:

Асоціація газовидобувних компаній України об’єднує 9 найбільших газовидобувних підприємств України державної та приватної форми власності. Спільно компанії Асоціації видобувають 93% українського газу, створюють понад 26 тисяч робочих місць та забезпечують 5% надходжень до державного бюджету.

Всеукраїнське галузеве об’єднання «Федерація роботодавців нафтогазової галузі» – найбільше об’єднання нафтогазових підприємств України, до складу якого входять Київська міська та Івано-Франківська обласна організації роботодавців нафтогазової галузі. Вони у свою чергу об’єднують 16 підприємств. Мета об’єднання – представництво і захист інтересів підприємств нафтогазової галузі на всеукраїнському та міжнародному рівнях.