Із Коломойським не домовлялися: Нафтогаз відреагував на дезінформацію про судову справу проти Укрнафти

У «Нафтогазі України» рішуче спростували чутки про начебто домовленості з олігархом Ігорем Коломойським.

Так компанія відреагувала на дезінформацію, яка активно поширюється в останні дні навколо судової справи Укрнафта проти Нафтогазу.

«Інформація про те, що Нафтогаз домовився з бізнесменом Ігорем Коломойським, або підписав з Укрнафтою відповідну мирову угоду, або погодився віддати 3,5 млрд кубометрів газу або інший обсяг газу, грошові кошти тощо не відповідає дійсності. Припущення, що Нафтогаз вже віддав Коломойському якісь обсяги газу, також неправдиве. Нафтогаз не передавав жодних обсягів газу або коштів Укрнафті з того моменту, як Нафтогаз очолив Юрій Вітренко (28 квітня 2021), – йдеться в повідомленні НАКу.

Як пояснили в Нафтогазі, проблема бере початок в 2006-2013 роках, з тих пір йдуть судові суперечки в українських судах, а з 2015 року – в іноземних судах.

Зараз йде судовий процес між НАК «Нафтогаз України» і ПАТ «Укрнафта» про стягнення 9,067 млрд. куб. м природного газу і всіх доходів, які НАК «Нафтогаз України» отримала або могла отримати від продажу обсягу природного газу.

Нафтогаз не згоден з позовними вимогами Укрнафти. Позиція Нафтогазу залишається по суті незмінною від першого засідання суду в цій справі.

Тобто компанія не згодна з вимогами Укрнафти про передачу їй спірних обсягів газу та з вимогами Укрнафти про компенсацію вартості спірних обсягів газу за поточною ринковою ціною.

«Нафтогаз максимально відкрито розкриває інформацію про судові суперечки з Укрнафтою, виступає за відкритий для ЗМІ судовий процес. Компанія надає в судовому процесі необхідні документи. Зазначимо, що з 2018 року Державне бюро розслідувань проводить розслідування щодо ненадання суду документів, що могло завдати шкоди інтересам національної компанії, – наголосили в НАК «Нафтогаз України».