Є корупція. Немає грошей

Україна цього року тільки на фінансування дефіциту бюджету розраховує отримати від Всесвітнього банку $ 950 млн. Із них $450 млн. за проектами, що плануються до реалізації поточного року та $500 млн. - за підписаними угодами торішньої давності. Здійснення проектів обговорюватиметься під час вашингтонської зустрічі Президента України Леоніда Кучми з президентом Всесвітнього банку Джеймсом Вулфенсоном.

Поки ж деякі з семи здійснюваних в Україні кредитних проектів можуть бути призупинені. Сьогодні, наприклад, через повільні темпи реформування вугільної галузі, під загрозою зриву є надходження другого траншу кредиту. Це не може не відбитися на рішенні МБРР про можливість (або неможливість) реалізації другого етапу фінансування проекту реструктуризації цієї галузі на суму $300 млн. З яких $150 млн. Україна очікує ще цього року.

Що ж до фінансової допомоги уряду США, який планував цього року надати Україні $259 млн., то під час слухань стосовно цього питання в Конгресі США було запропоновано перевести розмір американської допомоги у пряму залежність від успіху антикорупційної діяльності в Україні. І ось тут, нарешті, всім стало зрозуміло, що американців мало влаштовує лише державна антикорупційна програма та монологи з трибун. Потрібні їм - результати "де факто". Аналізуючи можливі наслідки "корупційного скандалу", що спалахнув не так давно у США, після невдалих спроб американських компаній закріпитися в бізнесі України - вони "не зжилися" з українською "солодкою парочкою" (бюрократизм & хабарництво), Президент України обіцяв на зустрічі у Вашингтоні надати американській стороні "об'єктивну інформацію про корупцію та стан реформ в Україні".