100 українських бізнес-асоціацій закликають законодавчо врегулювати необгрунтовані тарифи на еквайринг

Бізнес наполягає на необхідності законодавчо врегулювати тарифи на еквайринг та інтерчейндж в Україні. Про це йдеться в оприлюдненій у понеділок спільній заяві, яку підписали близько 100 бізнес-асоціацій – члени Української Ради Бізнесу, Федерація роботодавців України, Асоціація рітейлерів України, Українська ресторанна асоціація, Союз кінотеатрів України та інші.

Автори заяви закликали Президента України, народних депутатів України та парламент не відступати від оголошених намірів про зменшення вартості еквайрингу та міжбанківської комісії (інтерчейндж) шляхом законодавчого регулювання.

«Бізнес підтримує ініціативи народних депутатів України щодо перегляду рішення Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики від 18 квітня 2021 року в частині регулювання міжбанківскої комісії (інтерчейндж), а в разі невирішення питання інтерчейнджу -направити законопроєкт № 4364 на повторне друге читання», - йдеться в заяві.

Бізнес-спільнота наполягає на необхідності законодавчого врегулювання граничного розміру комісії інтерчейндж та його поступового зниження до рівня, передбаченого Регламентом ЄС № /751: 0,2% для дебетних карток та 0,3% для кредитних карток. При цьому українські бізнес-асоціації пропонують поступове та поетапне зниження граничного розміру комісії інтерчейндж  на рівні 1% – з 1.07.2021; 0,75% – з 1.07.2022 р. , 0,50% - з 1.07.2023;  0,20% для дебетових карт та 0,30%  для кредитних карт -  з 1.07.2024.

12 квітня 2021 року провідні бізнес-асоціації виступили зі спільною заявою щодо необхідності законодавчого врегулювання граничного розміру комісії інтерчейндж шляхом прийняття поправок до законопроекту №4364, які б сприяли наближенню українського законодавства до вимог законодавства ЄС.

У якості розумного компромісу з платіжними системами та банківськими установами бізнес запропонував поступове зменшення комісії інтерчейндж протягом трьох років до рівня, закріпленого чинним законодавством ЄС. 

«Ініційований Національним банком України та міжнародними платіжними системами меморандум про поступове зниження міжбанківської комісії (інтерчейндж) до 0,9%, що втричі перевищує граничний розмір комісії, встановлений Регламентом ЄС № 2015/751, - не підтримується бізнесом, оскільки, за оцінками експертів, це не призведе до зниження розміру комісійної винагороди за еквайринг та є фактично, спробою загальмувати процес належного врегулювання порушеної проблеми на законодавчому рівні, а отже, не є прийнятним для її вирішення», - наголошують автори заяви.