Shorts news КОРОТКО / Економіка Запроваджується відповідальність позичальника за несвоєчасне повернення кредиту Постановою від 17 лютого 1997 р. № 35 Нацбанк уніс зміни до положення "Про кредитування" - запровадив відповідальність позичальника за несвоєчасне повернення кредиту та відсотків за його використання, а також відповідальність банку - за несвоєчасне перерахування валюти кредиту шляхом утримання пені.
Розмір пені встановлюється за узгодженням сторін. Експерти НБУ, повідомляє Інтерфакс-Україна, вважають, що цей захід дозволить дещо поліпшити якість кредитного портфелю банків. З 229 українських банків 25 перебувають у режимі фінансового "одужання", 20 - на стадії ліквідації, 22 визнані банкрутами, стосовно 6 банків ухвалено рішення про припинення їхньої діяльності. За оцінкою Асоціації українських банків, на сьогодні сукупний капітал банків становить 3,6 млрд. грн. Віктор Суслов заперечує "прив'язання" ухвалення до 15 березня Голова парламентської Комісії з фінансів та банківської діяльності Віктор Суслов заявив, що не має офіційних свідчень, які підтверджують, що дата 15 березня, до якої уряд приурочив затвердження бюджету-97, названа міжнародними фінансовими донорами як обов'язкова. В документі, що надійшов на адресу парламенту, сказано, що кредит у 3 млрд. 450 млн. доларів буде наданий в разі реформи податкової системи та затвердження на основі нових законів бюджету-97. Нереальну дату затвердження бюджету (14 березня), висловив припущення Віктор Суслов, уряд вибрав не даремно, оскільки ліві обіцяють масові акції протесту робітників до 18 березня, і на парламент, що не затвердив до зазначеного терміну бюджет-97, цілком можна буде скинути тягар відповідальності за кризову економічну ситуацію, повідомляє Світлана Степаненко. Норму резервування за вкладами населення знижено до 11% НБУ встановив норму резервування на балансовому рахунку №731 "Фонд резервування відсотків за вкладами населення" в розмірі 11% замість раніше встановленого 100-відсоткового резервування. Про це повідомлено в телеграмі від 21 лютого, підписаній заступником голови правління НБУ Володимиром Стельмахом.
За оцінкою експертів, Ощадбанк, "Україна", Приватбанк, "Аваль", які найактивніше залучають вклади населення, завдяки цьому дістануть додаткове джерело для проведення активних операцій. Європейський приз за якість - закарпатському заводу До дирекції Мукачівського заводу "Точприлад" надійшло сенсаційне повідомлення з Мадрида: комітет з відбору претендентів на отримання міжнародного призу за якість вважає це підприємство гідним почесної нагороди. Вручення Золотих призів Європи за якість відбудеться 10 березня у Парижі. Запрошення на церемонію підписав президент комітету Арсеніо Пардо Родрігес.
Колись на заводі виготовлялася продукція авіаційного призначення, котра завжди високо цінувалася. Останнім часом завод виробляє вузли і блоки для відеомагнітофонів "Філіппс". За допомогою однієї з австрійських фірм було здійснено реконструкцію декількох цехів, встановлено технологічне обладнання, створено нові виробничі підрозділи, повідомляє Мар'яна ВАРВАРЦЕВА. Борги загрожують електропостачанню Сумщини Вийшовши цього року з енергосистеми України, Сумщина почала отримувати струм виключно російського виробництва. Зараз область достатньо забезпечена електроенергією, відтак немає потреби вдаватися до примусових відключень світла. Однак вже найближчим часом завойовані областю позиції на енергетичному ринку можуть похитнутися через неплатежі за спожиті кіловати. Так, за перший місяць року сумчани заборгували підприємству "Правекс-енергія", яке виступає посередником з продажу російської електроенергії, 10,5 млн. грн. або 88% необхідних для сплати коштів. Якщо у найкоротший термін область не визначиться з формами розрахунків за наданий струм, подальше співробітництво з комерційною структурою може припинитися. Щоправда, керівники компанії "Сумиобленерго" запевняють, що розриву стосунків з постачальниками вони не допустять, головне - аби люди платили вчасно, повідомляє Сергій Ханін.