Shorts news КОРОТКО / Економіка Час готувати бюджет-98. При відсутності бюджету-97 Президент України Леонід Кучма видав Указ "Про забезпечення своєчасного складання проекту Держбюджету на 1998 рік". Як повідомляє агентство Інтерфакс-Україна, згідно з указом, до 1 червня поточного року має бути завершена розробка основних прогнозних макроекономічних показників економічного та соціального розвитку України на 1998 рік. До червня 1997 р. Мінфін має підготувати попередній проект зведеного бюджету. Компенсаційний сертифікат не є цінним папером Як повідомляє агентство "Інтерфакс-Україна", Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку (ДК) ухвалила рішення про те, що компенсаційний сертифікат не може бути віднесений до цінних паперів. Таке роз'яснення ДК ухвалила на останньому засіданні 14 травня, визначаючи статус компенсаційного сертифікату. Комісія вважає, що для того, аби віднести компенсаційний сертифікат до цінних паперів у закони "Про приватизаційні папери" і "Про цінні папери та Фондову біржу" необхідно внести відповідні зміни.
ДК також визначила мінімальну вартість 1 акції в Україні - 1 копійка. Це рішення набирає чинності з 1 вересня 1997 р. Продаж акцій 20 АТ переноситься з регіонів у центр Продаж акцій 20 АТ переноситься з регіональних відділень у центральний апарат Фонду держмайна України. Це передбачено наказом ФДМ від 17 травня за підписом в. о. голови В. Ланового.
За повідомленням агентства Інтерфакс-Україна, скасовано дію наказів регіональних відділень про створення конкурсних комісій на 15 акціонерних товариствах. Відповідно з наказом ФДМ, на 5 АТ, де комісії з пільгового продажу акцій створені після 19 березня 1997 р., пільговий продаж буде завершено в передбачені терміни.
Зокрема, до центру передається продаж акцій Нікопольського заводу феросплавів, металургійного комбінату ім. Петровського, низки обленергокомпаній.