Зафіксовано 188 випадків

Але ця цифра не показує реальної картини незаконного продажу первоцвітів — голова Держекоінспекції

«Загалом з початку року Держекоінспекція зафіксувала 188 фактів реалізації та збору червонокнижних квітів. З них 90 порушень було виявлено у місцях збору рослин, а ще 89 — випадки реалізації первоцвітів», — повідомив голова Державної екологічної інспекції Андрій Мальований, передає www.kmu.gov.ua. Він підкреслив, що цифра, яку вдалося зафіксувати, не показує реальної картини, адже інспектори можуть проводити рейди лише з Нацполіцією.

«У разі виявлення правопорушення, інспектори мають залучити правоохоронців. Натомість торговці квітами є достатньо мобільними: побачивши інспекторів, вони можуть швидко зібрати товар та покинути місце злочину ще до прибуття поліції. Тож зараз спільно з Нацполіцією проводиться розробка порядку оперативної співпраці, що дозволить посилити реагування правоохоронців та забезпечити невідворотну відповідальність порушників за екологічні злочини. В результаті реалізація первоцвітів стане невигідною, адже штраф перевищуватиме очікуваний заробіток браконьєрів», — пояснив Андрій Мальований.

Він також повідомив, що тероргани Держекоінспекції продовжують рейди з виявлення фактів незаконної реалізації первоцвітів. «Такі заходи проводяться спільно з Нацполіцією. Під час них фіксуються факти продажу підсніжника звичайного, крокуса, білоцвіта весняного та інших рослин, які внесено до Червоної книги України та які заборонено вилучати з природного середовища. Днями один з таких рейдів проводився інспекцією Столичного округу спільно з журналістами поблизу селища міського типу Ставище. Було виявлено факт продажу первоцвітів, а порушника притягнуто до відповідальності за частиною 2 статті 88-1 КУпАП. Він має сплатити штраф у розмірі 1700-3655 гривень», — зазначив Андрій Мальований.