З новими силами

У Кривому Розі готуються до відкриття пам’ятника головному отаману Холодного Яру Костю Пестушку (Степовому-Блакитному)

У зв’язку з наближенням дати відкриття в Кривому Розі пам’ятника Головному отаману Холодного Яру Костю Пестушку (Степовому-Блакитному) відновлено роботу оргкомітету, створеного ще в 2018 році з метою вшанування пам’яті провідника визвольного руху з нагоди його 120-річчя.

Засідання оргкомітету в читальній залі бібліотеки КДПУ

До оргкомітету входять представники місцевого духовенства, патріотичних організацій, козацтва, ветеранів російсько-української війни, Спілки офіцерів України, 17-ї окремої танкової бригади імені Костя Пестушка, Історичного клубу «Холодний Яр», а також відомі криворізькі історики, краєзнавці, освітяни. Його теперішня назва – «Оргкомітет з відзначення 100-річчя подій Української революції на Криворіжжі».

На засіданні оргкомітету, яке відбулося в читальній залі бібліотеки КДПУ, було розглянуто низку питань, пов’язаних з майбутнім відкриттям пам’ятника повстанському отаману. Голова оргкомітету Володимир Стецюк поінформував присутніх про хід реалізації зазначеного проєкту і запропонував для обговорення низку організаційних питань, вирішенням яких має зайнятися оргкомітет.

Голова оргкомітету Володимир Стецюк

Зокрема члени оргкомітету ухвалили рішення про введення до його складу нових членів і обговорили низку нагальних питань щодо впорядкування і благоустрою зусиллями громадськості території парку Будівельників у металургійному районі міста Кривого Рогу по завершенні будівельних робіт зі спорудження пам’ятника.

Також учасники засідання визначилися з форматом і програмою церемонії урочистого відкриття пам’ятника, її учасниками, почесними гостями тощо. Не оминули й такі важливі на етапі підготовки питання, як робота з пресою у формі виступів представників оргкомітету на радіо й телебаченні з інформацією про майбутню подію, яку вже названо в громадському середовищі подією номер один у регіоні. Також було запропоновано активно використовувати в інформаційній роботі такі форми як анонси, прес-релізи, брифінги та прес-конференції. Одне з наступних засідань оргкомітету вирішили провести безпосередньо на місці встановлення пам’ятника.

Звісно, головним було питання збору коштів, необхідних для остаточної реалізації громадського проєкту. Як ми вже повідомляли, згідно з розробленим ТОВ «Кривбасбудсервіс» проєктом будівництва пам’ятника, його загальний кошторис становить 417,528 тис. грн. Наразі освоєно поки-що близько 100 тис. грн. Тож на оргкомітеті вирішили активізувати роботу як з місцевою громадою, підприємцями, крупними промисловими підприємствами міста, так і на загальноукраїнському рівні щодо підтримки громадської ініціативи щодо спільного будівництва першого в регіоні пам’ятника борцю за вільну Україну – провіднику повстанського руху на Криворіжжі, Головному отаману Холодного Яру і всіх повстанських загонів Костю Пестушку (Степовому-Блакитному).

Фрагмент майбутнього пам’ятника Головному отаману Холодного Яру і всіх повстанських загонів Костю Пестушку (Степовому-Блакитному)

Принагідно нагадуємо, що підтримати проєкт можна посильними внесками шляхом перерахунку коштів на поточний рахунок ГО «Громадський клуб «Український час»:

П/р № UA353510050000026008878996198
у відділенні АТ «УКРСИББАНК» в м. Кривий Ріг,
МФО 351005, Ідентифікаційний код 43502775
або на корпоративну платіжну картку:
UKRSIBBANK BNP PARIBAS GROUP
5582 5920 7520 0189

Оргкомітет з відзначення 100-річчя подій Української революції на Криворіжжі