Вивести Андріївський узвіз із кризи

Кияни підготували петицію до Київради задля збереження історичної вулиці

Аби врятувати Андріївський узвіз від незаконних спроб реконструкцій, забудови або перетворень, які несумісні з вимогами використання земель історико-культурного призначення, території пам’ятки і заповідника, мешканці Києва зареєстрували петицію №10498 «Андріївський узвіз потребує невідкладного аудиту стану, конкурсу на концепцію розвитку та організації життєдіяльності вулиці, стратегії розвитку середовища, опрацьованої за результатами конкурсу». Авторка звернення — Ольга Рутковська, членкиня головної ради Українського товариства охорони пам’яток історії та культури (підтримати петицію можна на сайті Київради у розділі електронних петицій).

«Чому важливо публічно підтвердити наше з вами наполягання на виведенні з кризового стану Андріївського узвозу та підтримати петицію №10498, — пояснює у ФБ Ольга Рутковська. — Звернемося до фактів поки що тільки технічного характеру. Андріївський узвіз залишається з 2012 року і до цих пір об’єктом з незавершеною реконструкцією інженерних мереж, від цього потерпають і його мешканці, і культурно-просвітницькі та комерційні заклади, і користувачі. Це підтверджує і брак потужностей, і проблеми нормального функціонування каналізаційних мереж, неспроможність вулиці витримувати серйозні зливи тощо. Потреби в аудиті стану та завершенні всіх процесів із введення в експлуатацію очевидні. Схили гір Замкової та Уздихальниці перебувають у складному стані через наслідки будівництв на прилеглих ділянках, та розміщення атракціону «Канатна дорога». Системний моніторинг ситуації не ведеться».

Більшість будинків-пам’яток на узвозі потребують ремонту або навіть комплексної реставрації, їхні фасади завішані банерами, а стіни вкриті графіті. Тож перший крок, на думку громадськості, це аудит стану інженерних мереж та комунікацій, обстеження стану пам’яток та прилеглих гір. Далі — конкурс на концепцію розвитку та організації життєдіяльності Андріївського узвозу та стратегія розвитку середовища вулиці, розроблена за результатами конкурсу. «Ініціатива проведення конкурсу належить нам, представникам громади, що не один рік зупиняють свавільне ставлення до Андріївського узвозу, — пояснює Рутковська. — Усі перераховані заходи повинні проводитися за участі представників громади міста, професійних спілок, фахівців та представників приватного бізнесу».