Від студентських ракет до «Нового Космосу»

Уперше в Україні здійснено успішний запуск надлегкої ракети на висоту 6, 5 км

На полігоні під Павлоградом відбувся запуск надлегких ракет, спроєктованих і виготовлених студентською командою Rocketry Agency у межах проєкту «Студентська ракета». Вперше в Україні здійснено успішний запуск надлегкої ракети на висоту 6, 5 км і зроблено спробу запуску надлегкої суборбітальної ракети на висоту 40 км. Проєктування, виготовлення та запуски надлегких ракет — результат напруженої праці всіх учасників проєкту «Студентська ракета». Мова йде про виконання величезного обсягу проєктно-конструкторських робіт, створення технологічної та стендової бази для виробництва та наземних випробувань складових ракетних комплексів, отримання необхідних погоджень, дозволів, страховок і багато іншого, що є обов'язковою умовою для проведення випробувань малих метеорологічних ракет, а особливо для випробувань надлегких суборбітальних ракет.

Науково-освітній проєкт «Студентська ракета» започатковано у 2018 році за ініціативи міжнародного підприємця у сфері космічних технологій, громадського діяча та мецената Максима Полякова. Проєкт реалізується за всебічної підтримки громадської організації «Асоціація Noosphere» на базі науково-технічних лабораторій у Дніпровському національному університеті імені Олеся Гончара. Реалізація проєкту «Студентська ракета» ставить за мету практичну підготовку висококваліфікованих фахівців для ракетно-космічної галузі України, розробку "сімейства" надлегких суборбітальних ракетних комплексів різного призначення з висотами підйому до 100 км студентами-учасниками Noosphere Space Engineering School, створення умов для розвитку ракетно-космічних стартапів, як основи для появи нових компаній напряму NewSpace («Нового космосу»).

Основу команди «Rocketry Agency» складають студенти фізико-технічного факультету ДНУ — найкращого ракетно-космічного факультету України. Також в команді — студенти факультету фізики, електроніки та комп'ютерних систем, факультету прикладної математики, аспіранти та викладачі ДНУ, а також студенти коледжу ракетно-космічного машинобудування.