У «Пакунка малюка» є шанс залишитися?

Міністерство соцполітики «в разі певних обставин» може переглянути своє рішення

Перехід на монетизовану форму програми «пакунку малюка» пов’язаний з проблемами у тендерних закупівлях. Проте Міністерство соцполітики залишило за собою право переглянути дане рішення «в разі певних обставин». Про це в програмі «Офіційна розмова» на телеканалі «Дім» повідомив перший заступник міністра соціальної політики Євген Котик, передає life.pravda.com.ua

«Перш за все зазначу, що саме соціальна ініціатива забезпечення «пакунку малюка», яку запровадили у 2018 році, є надто важливою. На 2020 рік у державному бюджеті була передбачена відповідна програма, а також витрати на неї. Доручено проведення тендерної закупівлі державній установі «Професійні закупівлі». Але за рішенням Антимонопольного комітету цей тендер був скасований. Зараз у нас сталася така ситуація, коли зараз у 8 регіонах такі «пакунки» вже закінчилися. Ще в 4 регіонах залишки також дуже малі. Тому треба було швидко приймати будь-яке рішення. Новий тендер займе ще місяці три, і реалізація цього проєкту буде досить тривалою. Тим більше, що багато батьків звертали увагу на те, що вони все ж хотіли б бачити монетизовану форму», — зазначив він.

За словами заступника міністра, пілотний проєкт проводитиметься протягом 2020 та 2021 років. Проте у разі певних обставин Міністерство соцполітики залишило за собою право переглянути рішення.

Тим часом Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) закликав український уряд зберегти програму «пакунок малюка» саме у натуральній формі, надаючи так звані «бебі-бокси», а не грошову виплату. За даними ЮНІСЕФ, більшість батьків підтримує саме натуральну допомогу, у вигляді пакунків. Там наголошують, що ця програма універсальна для всіх родин, незалежно від їхнього соціально-економічного статусу.В ЮНІСЕФ зазначили, що протягом двох років систематично збирали відгуки батьків на програму. Кажуть: за два роки кількість предметів у пакунку зросла у 2,5 раза. І якщо у 2018 році лише 35% батьків надавали перевагу пакунку перед грошовою виплатою, то тепер 8 із 10 сімей хочуть отримувати допомогу саме у натуральному вигляді.