У Грузії розробили новий шрифт і присвятили його Україні

Україна – так називається новий грузинський шрифт, який присвячується боротьбі українського народу за свободу та незалежність. Розробив його каліграф Давид Маісурадзе у співпраці з консультативною компанією «Jepra». Шрифт «Україна» створений на основі давнього різновиду кириличного письма – уставу.

– Київ був головним слов’янським осередком писемності середньовіччя, де каліграфи створювали рукописні богословські книги. В українських монастирях розроблялися й розвивалися нові каліграфічні течії Кирилиці. В основі шрифту «Україна» лежить один із історичних каліграфічних різновидів, який був поширений у південно- та східнослов'янських країнах. Він (новий шрифт – авт.) містить стилізовані під слов’янську естетику грузинське та латинське письма. Хочу з гордістю відзначити, що шрифт включає в собі всі буквознаки абхазької мови, – зазначає Давид Маісурадзе.

Шрифт «Україна» можна використовувати у Photoshop, InDesign та Illustrator, а також у всіх програмах MS Office. Ним можна писати всіма європейськими, (і не тільки), мовами. Давид Маісурадзе у співпраці з «Jepra» вже четвертий рік займається оцифруванням рукописів відомих громадських діячів, пам’яток грузинської писемності, а також створенням нових шрифтів. Ознайомитися з ними та завантажити можна на веб-сторінках  www.gepra.ge/fonts  і https://calligraphy.ge/fonts.

Нагадаємо, раніше в Грузії організували благодійну виставку «Каліграфи для України». Після початку повномасштабної війни Росії проти України понад 20 митців створили рукописи, щоб мовою каліграфії підтримати Україну.