П’ятий керманич конструкторського бюро

Новим генеральним директором ДП «КБ «Південне» став Олександр Кушнарьов

Наказом Державного космічного агентства України новим генеральним директором ДП «КБ «Південне» призначено Олександр Кушнарьова – одного з керівників цього всесвітньо відомого ракетно-космічного підприємства. Кушнарьов народився 1964 року на Дніпропетровщині. У 1987-му закінчив фізико-технічний факультет Дніпропетровського державного університету за спеціальністю «Виробництво літальних апаратів». Після закінчення ДДУ проходив службу в армії на космодромі Байконур. На державному підприємстві Конструкторське бюро «Південне» працює з липня 1989 року. Пройшов усі службові щаблі від інженера до першого заступника Генерального конструктора - Генерального директора з системного проектування.

З 13 січня по 29 липня 2021 року тимчасово виконував обов’язки Гендиректора КБ «Південне». За 67-річну історію ракетно-космічного КБ «Південне» було всього чотири керівники: М.К. Янгель (1954-1971), В.Ф. Уткін (1971-1990), С.М. Конюхов (1991-2010) та О.В. Дегтярев (2010-2020).

Напередодні 30-річчя незалежності України КБ «Південне» працює над реалізацією важливого проєкту – уперше за десять років збираються запустити в космос український супутник Січ 2.30. Доставити його на навколоземну орбіту до кінця нинішнього року має космічна компанія SpaceX Ілона Маска. Новий український супутник буде вести дистанційне зондування Землі з космосу в інтересах національної безпеки та оборони, а також відстежувати надзвичайні ситуації та проводити екологічний моніторинг.