Програш окупантів біля Сіверського Донця

Українські військові розповідають про провальні результати російського наступу

5 травня окупаційні війська почали операцію по форсуванню річки Сіверський Донець на Луганщині. Операція тривала тиждень, а закінчилась провалом. На відео, що опублікував проєкт «Український свідок», залишки російських танків. Українські військові показують ціле кладовище техніки із характерною символікою — Z, O, та V.

«Ось тут ми є**шились», — каже один з військових.

Це наслідки російського форсування Сіверського Донця. 5 травня окупаційні війська силами танкового полку почали наступальну операцію. Їхньою метою було захоплення траси Лисичанськ-Бахмут і обмеження сполучення українських військ з Луганською областю.

Бойові дії зосередились на околицях Білогорівки, в результаті чого російські війська знищили населений пункт майже повністю. Також вони нанесли авіаудар по школі, в якій знаходилось близько 90 людей.

Операція тривала до 12 травня і закінчилася провалом: росіяни втратили понад 70 одиниць техніки, серед них танки, БМП та БТРи. Втрати особового складу налічують близько 485 людей вбитими або пораненими.

За даними Генштабу ЗСУ, станом на 19 травня українські війська знищили 1254 російські танки.

***

Долучайтеся до проєкту «Український свідок» (Ukrainian Witness) на платформах:

YouTube

Facebook

Instagram

Telegram для українців   

Telegram для росіян 

Patreon, де нас можна підтримати

Якщо ви стали Українським Свідком і маєте відеоматеріали з місця подій: зруйновану інфраструктуру, результати обстрілів, підбиту ворожу техніка, проукраїнські мітинги — надсилайте, будь ласка, нам на пошту [email protected]

 

Ми підготуємо матеріали до публікації та зробимо так, аби їх побачив увесь світ!