Позитивна тенденція

Українці дедалі частіше у Google шукають вітання саме українською мовою

Сайт привітань Moonzori зробив дослідження у своїй тематиці на основі даних Google Trends періодом з червня 2015 по червень 2021 року. Це аналітичне дослідження дає змогу дізнатися, коли найчастіше люди зверталися до Google, щоб знайти привітання, а також якою мовою вони робили свої запити: українською чи російською, і як протягом останніх років змінилася мовна пошукова історія в цій тематиці, ідеться в інформації, що її «Дню» надала редакція Moonzori.

Для дослідження було відібрано один інформаційний високочастотний запит двома мовами, за яким люди найчастіше шукають у Google слова привітання. Ним є запит: «Привітання з Днем народження», а також «Поздравления с Днем рождения».     Аналіз отриманих даних показав таке: на території України до 2018 року домінував запит російською мовою. Проте саме у 2018-му ситуація почала змінюватися. В деяких тижнях місяця запити «Привітання з Днем народження» почали з невеликим відривом домінувати над аналогічним запитом російською мовою. У 2019 році шкала співвідношення саме українських запитів почала лідирувати. А 2020 рік став домінантним серед українських пошукових запитів. Станом на перше півріччя 2021 року ситуація продовжує змінюватися на користь пошуку українською мовою за вище зазначеними словосполученнями.

У світі після України найбільше шукають привітання українською мовою у таких країнах: Чехія, Польща, Португалія, Італія, Іспанія, Німеччина, Росія, Франція, Канада, Велика Британія і США.