МЕНЮ

«Перепис» велосипедистів

Олеся ШУТКЕВИЧ, «День», Вінниця
10 липня, 2020 - 10:52
У Вінниці провели підрахунок, щоб покращити безпеку руху та визначити популярні маршрути на двоколісниках

Під час карантину вінничани масово пересіли на велосипеди і навіть з відновленням руху громадського транспорту позбавлятися від цієї звички не стали. Відтак кількість велосипедистів на вулицях містах значно зросла. Щоб зрозуміти, скільки містян користуються двоколісними, у яких мікрорайонах велорух жвавіший та котрі ділянки небезпечні для велосипедистів, у місті провели велосипедний моніторинг. Упродовж кількох днів на семи найбільших перехрестях волонтери рахували велосипедистів, фіксуючи напрямок руху, маршрути, розмежовували учасників за гендерним показником. На ділянках з інтенсивним рухом підрахунок здійснювався за допомогою камер відеонагляду міського ситуаційного центру. Такий аналіз, як відзначає керівник розвитку велоінфраструктури у Вінниці Андрій СОРОКІН, дозволить покращити безпеку руку та якісно планувати розвиток велоінфраструктури, аби велосипедистів у місті ставало більше.

«Ми свідомо не проводили підрахунок під час жорсткого карантину, коли велосипед, як засіб пересування, став номером один. Коли жорсткі карантинні обмеження зняли, то вирішили з’ясувати, скільки людей продовжує користуватися байками. Так взялися за підрахунок, — розповідає Андрій. — Максимальна кількість велосипедистів зафіксована на одній точці в години пік, досягла 460 людей. І це хороший результат. Але водночас ми бачимо низький показник користування велосипедами жінками (в середньому 15%), що вказує на недостатню безпеку та комфорт пересування для прекрасної половини людства навіть велодоріжками. Адже жінки як ніхто реагують на ці показники якості інфраструктури».

Перепис велосипедистів у Вінниці провели вперше. Підрахунок проводився двічі — у будній та вихідний день. Усього нарахували 810 велосипедистів. З них 14% сміливо пересуваються проїжджою частиною, 10% у шоломі, послугами прокату користуються 2,5%. Подібне дослідження планують проводити двічі на рік, щоб адекватно оцінити вплив сезонних факторів на статистику користування велосипедами, а також те, яким чином ці показники можна збільшити.

Як писав «День» (№ 185 за 9 жовтня 2019 р.),  Вінниця входить у трійку міст України з найкращою велоінфраструктурою. В місті побудували понад 60 км велошляхів, діє 15 станцій муніципального велопрокату Nextbike зі 120 велосипедами, створений власний велопарк для працівників Вінницької міської ради. Загалом по місту встановили вже 360 парковок на 720 велосипедів. Під час теплого сезону ними скористалися приблизно 30 тисяч вінничан. До послуг велосипедистів на перетині найбільш актуальних веломаршрутів встановлені станції технічного самообслуговування та облаштували спеціальні «низькі» світлофори.