«Перед тим як розібрати, його потрібно зміцнити»

Мешканцям будинку на Позняках у Києві перед демонтажем дадуть можливість забрати своє майно

Перед початком демонтажу постраждалого внаслідок вибуху будинку на Позняках у Києві на будівлю буде встановлено додаткові конструкції, щоб уникнути нових обвалів, повідомив начальник управління з питань цивільного захисту Київської міської державної адміністрації (КМДА) Роман Ткачук сайту «Сегодня», передає Інтерфакс-Україна.

«Фахівці Науково-дослідного інституту будівельного виробництва розробляють проєкт для зміцнення постраждалого будинку на вулиці Крушельницькій, 1/5. Перед тим як розібрати будинок, його потрібно зміцнити. Паралельно з роботою над проєктом демонтажу триває процес створення кріплення для постраждалої будівлі. Проєктувальники придумали спеціальну конструкцію, яку вставлятимуть усередину утвореного провалу в будинку, щоб зміцнити пошкоджені конструкції», — пояснив він.

«Після того як кріплення буде встановлено на будівлі, розпочнеться процес винесення особистих речей мешканців із постраждалих квартир. Коли вони заберуть своє майно, почнемо розбирати будинок», — додав Ткачук.

Він уточнив, що стан будівлі контролюють співробітники будівельної лабораторії. Вимірювання здійснюють регулярно за поставленими маяками.

«Поки що, за їхніми даними, будівля не руйнується, всі показники в межах норми. Нагадаю, що керівництво міста поставило завдання повністю розібрати постраждалий від вибуху будинок до початку опалювального сезону», — розповів Ткачук.

Нагадаємо, 21 червня о 10:00 в Дарницькому районі Києва на вул. Соломії Крушельницької, 1/5, у десятиповерховому житловому будинку стався вибух попередньо газоповітряної суміші без подальшого горіння. Унаслідок вибуху п’ятеро людей загинули, п’ятеро дістали травм.

За інформацією МВС, пошкоджено 40 квартир одного під’їзду, де зареєстровано 125 громадян. Зруйновано 16 квартир із дев’ятого до четвертого поверху.

Раніше міський голова Віталій Кличко підписав розпорядження про виділення компенсації постраждалим унаслідок вибуху в житловому будинку на Позняках.