Орден княгині Ольги – Ларисі Івшиній

Головний редактор «Дня» отримала почесну нагороду від митрополита Епіфанія

Сьогодні у митрополичій резиденції на території Михайлівського Золотоверхого монастиря відбулася знакова зустріч – предстоятель Православної церкви України Митрополит Епіфаній вручив Орден святої рівноапостольної княгині Ольги головній редакторці всеукраїнської газети «День» Ларисі Івшиній. «За жертовну любов та віддану працю на благо Помісної Української Церкви і побожного народу» – ідеться в грамоті до нагороди.

Українська помісна церква таким чином відзначила зусилля Лариси Олексіївни з розширення розумного і духовного простору. Адже редакція під її керівництвом уже 25 років не просто видає аналітичну газету (що само по собі не менш важливо), а й втілює різноманітні просвітницькі проєкти, серед яких і книжкова Бібліотека «Дня». І з-поміж наших бестселерів, що отримали не одне перевидання, – книга «Повернення в Царгород». Митрополит Епіфаній у розмові з Ларисою Івшиною відзначив, що видання справді випередило час. Адже книга вийшла, нагадаємо, за 4 роки до отримання Томосу Православною церквою України. А це, як відзначила Лариса Олексіївна, засвідчує некон’юнктурність усіх зусиль – ця подія насправді вистраждана всім ходом української історії.


ФОТО МИКОЛИ ТИМЧЕНКА / «День»

Цей цінний і почесний жест митрополит Епіфаній зробив у день народження Лариси Івшиної. Відбулася і тепла бесіда – про нещодавні презентації болгаромовного видання «Сестра моя, Софія…» у Бессарабії, важливість яких відзначив Блаженніший, про проєкти та ідеї «Дня», зокрема бачення України – як «Британії слов’янського світу», її предстоятель назвав глобальною, «на виріст» нашому суспільству. «Якщо вціліла хоча б одна смальта, за нею можна відтворити ціле панно», – навела аналогію Лариса Олексіївна. Так само можна працювати і з народом.

А ще Лариса Олексіївна поділилася спогадами з дитинства – про те, що хата її бабусі стояла навпроти церкви, і спочатку, ще зовсім маленькою дівчинкою, вона вважала, що так і влаштований світ – навпроти кожної хати має бути церква. Згодом вона, звісно, зрозуміла, що все не так. Про те, що бабуся Ганна, яка товаришувала з місцевим священником, часто брала її до церкви, і усі святі на іконах стали для неї близькими і рідними. Лише згодом, в університеті, Лариса Олексіївна зрозуміла ще одну причину, чому її так вражали ці образи, – розпис церкви в Локачах свого часу зробив сам Йов Кондзелевич!

Крім почесного ордена, насолоди щирою і невимушеною розмовою (варто відзначити надзвичайну інтелігентність, відкритість і приязність митрополита), Лариса Олексіївна отримала від митрополита Епіфанія й особисті подарунки – молитовник із автографом самого предстоятеля, де він написав «З благословенням», а також – вишуканого янгола із гутного скла. Він став окрасою у кабінеті Лариси Олексіївни, де завжди оселяються саме такі, заряджені позитивом мистецькі вироби. «Я враженою такою увагою у свій день народження», – говорить головна редакторка «Дня». А свою нагороду поділяє разом з усім колективом – усіма тими, хто в різні роки (як, зокрема, і світлої пам’яті Клара Гудзик), попри всі можливі перепони і незгоди та несприяння, не втомлювався і не втомлюється «нести світло».

Вітаємо! Многая літа!ФОТО РУСЛАНА КАНЮКИ / «День»

9 червня у своїй новій резиденції на території Михайлівського Золотоверхого монастиря Митрополит Епіфаній вручив орден святої рівноапостольної княгині Ольги головній редакторці всеукраїнської газети «День» Івшина Лариса — за багаторічне очільництво розумної газети. Як відомо, цьогоріч «Дню» виповнюється 25 літ! Православна церква високо оцінила внесок газети та її просвітницьких проєктів у становленні української державності та незалежної помісної церкви.

Микола ГРИЦЕНКО


Слова вітання із Днем народження Ларисі Олексіївній линули від друзів, прихильників та партнерів "Дня".

Привітання від ректора Національного університетут "Львівська політехніка" Юрія БОБАЛА:

Привітання від ректора Донецького національного університету імені Василя Стуса Романа ГРИНЮКА:

Привітання від колективу Національного заповідника "Гетьманська столиця" та генерального директора заповідника Наталії РЕБРОВОЇ:Привітання від голови Вченої ради НТУ «Дніпровська політехніка», академіка НАН України Геннадія ПІВНЯКА:

Вельмишановна Ларисо Олексіївно!

Прийміть найщиріші вітання та найкращі побажання з нагоди Вашого Дня народження!
Зичу Вам щастя, міцного здоров'я, всіляких гараздів і благополуччя.

Нехай на відповідальних життєвих дорогах Вам допомагає усвідомлення величності справи, яку Ви робите на благо людей.

Бажаю мудрості і терпіння, твердості духу і щасливої долі!

З повагою, Голова Вченої ради НТУ «Дніпровська політехніка», академік НАН України, Г.Г. Півняк