Не Дніпропетровськ, а Дніпро

Аеропорт офіційно отримав нову назву

Аеропорт «Дніпропетровськ» офіційно перейменовано в аеропорт «Дніпро». Про це повідомив міністр інфраструктури Владислав Криклій у «Фейсбуці». «Стара назва аеропорту «Дніпропетровськ» залишилася остаточно в минулому. У сертифікатах аеродрому, збірнику аеронавігаційної інформації, в інформаційних матеріалах, а також в реєстрах нинішній аеропорт вже має назву «Днiпро»», — написав міністр. Але це не все — аеропорту збираються присвоїти ще одну назву. Міністр пообіцяв, що навесні 2021 року жителі Дніпра та Дніпропетровської області зможуть проголосувати з питання: на честь якого саме знакового історичного діяча буде названий новий аеропорт.

За словами В.Криклія, вже до кінця наступного року почне функціонувати новий термінал, до якого будуть перенаправлені і всі літаки, а до кінця 2023 року в Дніпрі буде і нова злітно-посадкова смуга.

Комуністична назва — Дніпропетровськ, зберігалася за аеропортом навіть після зміни назви міста. У 2016 році Верховна Рада України перейменувала місто Дніпропетровськ на Дніпро на виконання закону про декомунізацію. Втім, для того, щоб перейменувати залізничні станції, річковий порт, а також аеропорт, потрібно було внести відповідні зміни в державні та міжнародні документи. На необхідність цього недавно вказав керівництву міністерства інфраструктури особисто прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання Кабміну України.