Надійний партнер

Львівська політехніка – в космосі

Вчора, 13 січня, з пускового майданчика компанії SpaceX у США за допомогою ракетоносія Falcon-9 запустили український супутник дистанційного зондування «Січ-2-30».

Згідно з інформацією, поширеною Центром комунікацій Національного університету «Львівська політехніка», супутник «Січ-2-30» призначений для отримання цифрових фото поверхні Землі у видимому та ближньому інфрачервоному діапазоні: 0,51–0,59 мкм (зелений), 0,61–0,68 (червоний), 0,80–0,89 (ближній ІЧ) та 0,51–0,90 (панхром). Крім того, супутник використають для моніторингу магнітосфери.

Термін експлуатації супутника – три роки.

«На цьому супутнику була встановлена апаратура обробки сигналів АОС-МСУ в складі багатоспектрального сканера МСУ, який є корисним навантаженням космічного апарату і передає зображення поверхні Землі, – цитує пресслужба ЛП головного конструктора, директора НДКІ «ЕЛВІТ» Віктора Ткаченка. – Апаратуру АОС-МСУ розробили, виготовили і випробували в Науково-дослідному конструкторському інституті «ЕЛВІТ» Львівської політехніки».

Знай наших!

«День» сердечно вітає львівських політехніків.


Апаратура АОС-МСУ

Довідково:

Метою діяльності НДКІ ЕЛВІТ є проведення наукових досліджень з пріоритетних напрямів науки і техніки, спрямованих на вирішення першочергових державних проблем технологічної безпеки, створення конкурентоспроможної науково-технічної продукції в галузі приладобудування і комп’ютерної техніки у взаємозв’язку з підготовкою фахівців в університеті.

НДКІ «ЕЛВІТ» – це величезний досвід проєктування та виготовлення унікальних електронних приладів та комплексів; рекордні параметри приладів, втілені в серійних зразках; сотні винаходів, десятки медалей і дипломів, дві державні премії УРСР; професіонали високого класу, вихованці визнаної наукової школи; репутація надійного партнера серед замовників.

Науково-дослідний конструкторський інститут електронної вимірювальної та обчислювальної техніки був заснований у Львівському політехнічному інституті (ЛПІ) у 1945 р. академіком АН СРСР Олександром Харкевичем як експериментальна лабораторія № 1. У 1945 р. експериментальна лабораторія № 1 займала частину кімнати на першому поверсі головного корпусу ЛПІ та підвальне приміщення. Працювало тоді в лабораторії 6 осіб. Першим замовленням, яке виконала лабораторія, був комплекс вимірювальної апаратури для Акустичного інституту АН СРСР.


Складання КА Січ-2-30, «КБ «Південне»

З моменту заснування в НДКІ ЕЛВІТ виконувався і виконується повний цикл фундаментальних науково-дослідних, дослідно-конструкторських робіт (НДДКР) з виготовленням комплекту конструкторської документації і дослідних зразків, а також робіт з військовим прийманням НДДКР; продукції і робіт, які виконуються відповідно до стандартів на космічну техніку та технологію. Зараз НДКІ «ЕЛВІТ» є структурним підрозділом науково-дослідної частини університету. В складі інституту – 5 науково-дослідних лабораторій, конструкторсько-технологічний відділ, дослідне виробництво, випробувально-метрологічна лабораторія, допоміжні служби. Роботи в НДКІ «ЕЛВІТ» виконуються згідно з основними науковими напрямами: прилади та методи вимірювання електричних та магнітних величин; метрологія та метрологічне забезпечення; інформаційно-вимірювальні системи; елементи та пристрої обчислювальної техніки та систем керування; математичне та програмне забезпечення обчислювальних машин і систем; оптоелектронні системи, оптичні прилади та системи; дистанційні аерокосмічні дослідження; розвідувальна діяльність органів державної безпеки.