На чию користь добудова?

Столична влада обіцяє розібратись із збільшенням поверховості будинку на Володимирській, 4

«Найбільш історичне місце в Києві та Україні — це Старокиївська гора. Звідси «пішла земля Руська». Великі кошти вкладені на реконструкцію Пейзажної алеї, щоб ця частина міста мала європейський вигляд. Яку ж розумову відсталість треба мати, щоб так спаплюжити будинок у цьому місці. Коли будували цю будівлю, будівельників змусили знести верхній поверх. Два тижні працювали відбійні молотки. А ці вирішили добудовувати... Настав час застосувати до таких законодавство — виселяти з Києва та накладати штрафи у розмірі вартості будівлі», — такий допис у фейсбуці лишив професор Вадим КОРПАЧЕВ як реакцію на побачене на вулиці Володимирській. Будівля під номером 4 різко виросла у висоті — на додаткові два поверхи. Судячи з оприлюднених у відкритих джерелах фото, крім них, будується ще і третій. Хоча істинна поверховість будинку — чотири поверхи.

Шукаючи інформацію, яким чином ця надбудова взагалі з’явилась, на сайті «Творчої архітектурної майстерні Юрія Лосицького» знаходимо наступну інформацію: «Будинок по Володимирській, 4 було побудовано у 1860-ті роки висотою у 2 поверхи. У 1890-ті добудовано до 4-х поверхів. Його задній та бічний фасади, які виходили до фундаментів Десятинної церкви та до Історичного музею являли собою неотиньковані цегляні брандмауерні стіни, розраховані на примикання до них сусідніх будинків. Оскільки тепер така прибудова стала неможливою, а брандмауерні стіни розкриваються на площу до Андріївської церкви та Історичного музею, головною метою реконструкції будинку стало перетворення брандмауерних стін в лицьові фасади за рахунок інвестора, зацікавленого в надбудові атикового та мансардного поверхів».

Фактично відбулася реконструкція будівлі в охоронній зоні ЮНЕСКО, бо цього забажав інвестор. До будівлі з чотирьох поверхів додається ще три. Голова Шевченківської районної державна адміністрація Олег ГАРЯГА відреагував на обурення громади щодо дивної прибудови та запевнив, що проблему вирішать: «Працюємо над цією проблемою, благоустрій видав понад десяток приписів, залучаємо поліцію, будемо перевіряти наявність дозвільних документів».

Та як показує досвід, далі подібних заяв справа не рухається. Наразі у столиці є лише один прецедент щодо демонтажу незаконно зведених верхніх поверхів в історичній частині міста — це будівля на Десятинному провулку, 3/5. Багаторічна епопея із елітним житлом на вулиці Гончара, 17/23, де так само інвестор додав «зайві» два поверхи, досі нічим не завершена. Так званий монстр на Подолі, на вулиці Нижній Вал, 27-29, із додатковими чотирма поверхами теж стоїть. Хоча увага ЗМІ, громадськості та міської влади до цих об’єктів була неабияка. Доки містом керують інтереси бізнесу, думкою громади і далі зневажатимуть.