«Люди, обличчя, долі, ситуації»

Киянам представили світлини Михайла Марківа про життя столиці

Цієї середи був останній день показу світлин відомого фотографа, неодноразового учасника і призера фотоконкурсу «Дня» Михайла Марківа на новому, популярному серед киян і туристів, скляному пішохідно-велосипедному мосту. Але тим, хто не встиг їх побачити, засмучуватися не варто — всі ці роботи увійшли до фотоальбому «Демократія київських вулиць». Проєкт створення фотоальбому ініціювала громадська організація «Київ. Стратегія 2025» — учасник міського конкурсу «Громадська перспектива: прозора влада та активна громада», який проводить Департамент суспільних комунікацій КМДА. Ми розпитали пана Михайла про ідею виставки та альбому.

— Які світлини були представлені на виставці і які ваші враження від неї?

— Сама виставка була організована для презентації фотоальбому. Як на мене, дату організаторами і місце підібрані дуже влучно. Центр міста, на День Києва. Тисячі людей проходять повз. Світлини для презентації книжки вибирали організатори виставки — Департамент суспільних комунікацій КМДА. Для книжки я пропонував свої роботи, які знімав упродовж багатьох років. Деякі з них також друкувалися у газеті «День».

Коли поспішаю на роботу чи мандрую вулицями міста, просто знімаю, що мені цікаво. Враження хороші. Можна сказати, що для цього я не докладав чимало зусиль. Я просто був самим собою. За це дуже вдячний організаторам.

— Як виник задум фотоальбому «Демократія київських вулиць»?

— Минулого року при допомозі друзів мене знайшов Федір Баландін (голова громадської організації «Київ. Стратегія 2025» — авт.). Пану Федору моя сторінка на ФБ здалася цікавою. Я намагався щодня постити щось цікаве, що я бачив у місці. Люди, обличчя, долі, ситуації. Погодився на книжку я не одразу. Але закрутилося. Практично всі фото ви бачили на моїй сторінці у ФБ — це люди, це куточки міста, які щодня ми бачимо, коли поспішаємо у справах.

А ще перед роботою над книжкою рік тому я взяв участь у конкурсі міських проєктів «Громадська перспектива: прозора влада та активна громада». У нас була чудова команда, і кожний вніс частинку своєї душі, серця та енергії.

— Чи важко було відбирати фото до нього? Які врешті ви відібрали?

— Відбір фото — теж командна робота. Я подавав світлини на відбір. В результаті десь залишилося кілька сотень. Єдина вимога — фото мали відображати життя київських вулиць. Тобто все те, що колись я з таким захопленням знімав, працюючи у газеті «День». Можна сказати, що в цьому альбомі поєдналися інтереси всіх сторін — моя, як автора, видавців та Департаменту суспільних комунікацій КМДА.

— Чи є ваш альбом у продажу, де його можна побачити?

—  Побачити альбом можна буде на Книжковому Арсеналі, а замовити вже можна в інтернет-магазині «Якабу». Обіцяю з книжкою завітати у Вашу (колись і мою) редакцію. А ще дякую Ларисі Івшиній, що колись запросила мене на роботу у газету. Але то вже інша історія.