МЕНЮ

«...І мені тут ЛУЦЬКО»

Наталія МАЛІМОН, «День», Луцьк
18 червня, 2019 - 20:00
В обласному центрі Волині відбулася перша вулична вистава у виконанні театру-студії «Гармидер»

Прем’єра цього захопливого дійства відбулася кілька днів тому в польському місті Люблін, на фестивалі люблінських легенд. Виставу створено спільно з Управлінням міжнародного співробітництва та проектної діяльності Луцької міської ради, в межах проекту «Нове життя Старого міста: ревіталізація пам’яток історико-культурної спадщини Луцька та Любліна» спеціально для «Фестивалю легенд» у Любліні. Вона оповідає про історію древнього Лучеська і має назву «#Луцько. Дух міста». Автором неологізму «луцько» є лучанка Ольга ОЛЬХОВА, котра нині мешкає в Києві й пише прекрасні вірші — в одному з них вона відобразила особливий настрій міста: «...І стільки простору — що вибухають крила, а розминутись — аж ніяк — завузько! Куди б я звідси тільки не ходила, я тут удома. І мені тут ЛУЦЬКО».

Керівник і режисер театру «Гармидер» Руслана ПОРИЦЬКА каже, що «#Луцько. Дух міста» — наймасштабніша вистава самодіяльних артистів відбулася на сцені, з усіх боків якої були глядачі, і пройшла в дусі ярмаркового лицедійства з живим вокально-інструментальним супроводом. Початок її нагадував містерійне дійство. Було кілька спецефектів, які доповнили виставу. Загалом попит на таке дійство в Луцьку — дуже великий, бо прийшло на неї кілька сотень глядачів різного віку. Дворик історичної споруди — колишнього колегіуму ордену єзуїтів (нині — Волинський коледж Національного університету харчових технологій) став прекрасним місцем для такої вистави й у майбутньому обіцяє стати гарним місцем для подібних імпрез. Відбувся показ за підтримки департаменту туризму та промоції міста Луцької міської ради.

В основі вистави — легенди, історичні факти і суб’єктивні відчуття духу Луцька її творцями. Однозначно «Гармидер» розширює культурний простір Луцька, стає однією з його візитівок.