Дніпряни вимагають відкрити небо

Депутати міськради підтримали відповідну петицію городян

Депутати Дніпровської міськради підтримали петицію щодо розблокування неба для доступних міжнародних перельотів. На сесії міської ради вони розглянули питання про електронні петиції, які підтримали жителі Дніпра. В одній із петицій, яка отримала понад три тисячі голосів, якраз і йдеться про розблокування аеропорту «Дніпропетровськ». Тим більше що Україна нещодавно підписала з Європейським Союзом договір про відкрите небо.

У Дніпрі, ще в період підготовки до футбольного чемпіонату Євро-2012, аеропорт потрапив у сферу впливу Ігоря Коломойського. Автор петиції, адвокат Олена Доненко вважає, що дніпровський аеропорт потрібно повернути у державну власність, щоб жителі могли ним користуватися з комфортом і літати в різні точки світу, а домагатися цього має міська влада. «12 років порушуються права дніпрян, – наголосила Олена Доненко. — Завдання місцевого самоврядування — відновлення порушених прав міської громади. Міськрада може звертатися до суду для захисту інтересів громади, звертатися до державних органів – наприклад, до Кабінету Міністрів, РНБО – з вимогою передати елементи аеропорту державі». У петиції дніпряни зазначають, що аеропорт мільйонного Дніпра приймає лічену кількість рейсів, а ціни такі, що доводиться літати з інших міст.

Нещодавно вибухнув ще один скандал. Новий український авіаперевізник Air Ocean Airlines анонсував дешеві перельоти з Дніпра до Львова. Цій новині дніпряни зраділи, адже польоти мали розпочатися якраз напередодні новорічних свят. Проте до компанії несподівано надійшло повідомлення про те, що приймати їхні літаки у Дніпрі немає можливості. Петиція дніпрян, яку ініціювала адвокат Олена Доненко, за рекордно короткий час набрала потрібну кількість підписів. Мерія Дніпра солідарна з городянами. «Місту і всім нам набридла монополія Коломойського. Потрібно виявити політичну волю», – підсумував питання про відкрите небо мер Дніпра Борис Філатов.