МЕНЮ

«Арсенал підтримки»

Олеся ШУТКЕВИЧ, Вінниця
7 липня, 2020 - 11:49
У Вінниці учасники бойових дій отримали кошти на реалізацію своїх стартапів

Чотири ветеранські бізнес-проєкти — «Троща», «Медобар» «Пончики Intermezzo» та військовий квест — підтримав Благодійний фонд «Подільська громада». Кошти для учасників бойових дій виділили у рамках програми «Підтримка української армії». Вона реалізується у співпраці з міжнародним донором. Раніше підтримка військових полягала здебільшого в організації доставки гуманітарної допомоги на передову. Та цього разу вирішили підтримати хлопців, які повертаються з війни і потребують соціальної реабілітації. Найкращий її варіант — власна справа.

«Коли у Вінниці стартувала бізнес-школа для учасників бойових дій, яку зініціювали департамент економіки Вінницької міської ради спільно з Київською бізнес-школою, ми вирішили долучитися і допомогти ветеранам реалізувати їхні бізнес-плани, — розповідає голова БФ «Подільська громада» Олена Данілова. — Запитали у нашого партнера, чи не проти він підтримати бізнес-проєкти переможців. Ідея сподобалася. Після перегляду бізнес-проєктів переможців ми отримали бюджет у розмірі 370 тисяч гривень. Але потім почався карантин і терміни впровадження проєктів довелося відтермінувати. Тепер учасники вийшли на реєстрацію своїх підприємств, а ми — на укладення угод про підтримку».

Першими договір на співпрацю підписала родина Бондаренків. Вони реалізують проєкт «Медобар», мають власну пасіку, і окрім меду, виготовляють різноманітні смаколики. На черзі підписання угоди із автором бізнес-проєкту — кімната гніву «Троща» та власником першого фаст-фуду із пончиками «Intermezzo» за мотивами творів Михайла Коцюбинського. Четвертий учасник програми у бізнес-школі для учасників бойових дій не навчався, та оскільки його проєкт націлений на національно-патріотичне виховання, при чому не лише дітей, але й дорослих, він також отримує кошти на стартап. Його ідея — проводити військові квести під відкритим небом.

«Кожен учасник отримає різну суму, відповідно до свого бізнес-плану, — продовжує Олена Данілова. — Наразі ми укладаємо угоду, ветерани реєструються ФОПами, і тоді ми перераховуємо кошти на їхні рахунки. Але на цьому співпраця не завершується. Ми зробимо усе можливе, аби вони могли запустити свій бізнес і надалі підтримували свої побратимів».

Справа в тому, що певна сума прибутку від новостворених соціальних підприємств буде акумулюватися у тематичному фонді «Арсенал підтримки». Його членами стануть ветерани АТО/ОСС. Фонд на конкурсній основі допомагатиме тим учасникам бойових дій, які повернулися з війни і прагнуть відкрити власну справу.