14-томне видання творів Лесі Українки – у Польщі

Частину багатогранної української культури презентує Волинський національний університет імені Лесі Українки

Крім популяризації цієї важливої наукової праці, представники Волинського університету налагоджують і партнерські стосунки з навчальними закладами Польщі.

Ректор Волинського національного університету імені Лесі Українки професор Анатолій Цьось, професор, проректор з навчальної роботи та рекрутації Юрій Громик та завідувач кафедри теорії літератури та зарубіжної літератури, доктор філологічних наук, доцент Сергій Романов уже презентували видання в Любліні, Кракові, а днями – у Варшавському університеті, де є кафедра українознавства.

У Кракові знаходиться один з найстаріших європейських університетів – Ягеллонський. Тут волиняни не лише презентували видання творів патронеси свого закладу, а й домовилися про співпрацю, зустрілися із представниками студії польсько-українських відносин і їхнім керівником Аліцією Новак, поспілкувалися про особливості навчання студентів, підготовку українсько-польських видань і проведення наукових досліджень. «Ягеллонський університет у Кракові заснований у 1364 році, навчається понад 50 тисяч студентів, орієнтовно 44% - закордонні здобувачі освіти. Навчальний процес забезпечують понад 600 професорів. Започатковуємо академічну співпрацю», - ділиться враженнями професор Анатолій ЦЬОСЬ.

У Ягеллонському університеті в Кракові, розказує він, навчається близько двох тисяч іноземних студентів з Німеччини, Чеської Республіки, Великобританії, Литви, Білорусі, України та інших країн. Ягеллонський університет вважається одним із найкращих вищих навчальних закладів у Польщі. Займає також високе місце в європейських рейтингах і є одним із двох польських вишів, які наразі включені до «Шанхайського рейтингу», до якого входять найкращі навчальні заклади світу. Свою репутацію університет вибудовує шляхом зміцнення рівня розпізнаваності навчального закладу як дослідницького центру, розвитку міжнародного співробітництва та академічного обміну. Має широку мережу міжнародних угод та стипендіальних програм.

Що здивувало ректора Волинського університету у Кракові? «Приємно вразив глибокий інтерес до української культури. Зокрема, ми мали офіційні зустрічі на факультеті міжнародних відносин і політології та презентували повне академічне видання творів Лесі Україніки в 14 томах для викладачів і студентів кафедри польсько-українських студій. Також приємно вразила кількість видань, зокрема, й видавництва Ягеллонського університету, присвячених Україні: проблемі Чорнобиля, різним аспектам історії та культури. Цікаві з архітектурного погляду навчальні корпуси та належно забезпечені мультимедійною технікою авдиторії, - ділиться Анатолій Цьось. – Розглядається співпраця в галузі медицини, політології, філології, міжнародних відносин. Також розглядаємо співпрацю між університетами у сфері імплементації програми «Подвійний диплом», академічної мобільності, за програмою Erasmus+. Для нас важливо розширювати мережу міжнародних контактів та сприяти академічній мобільності студентів і викладачів. Плануємо співпрацю у сфері ведення спільної дослідницької роботи, обмін науковими матеріалами, публікаціями, організацію спільних конференції та семінарів. Таке співробітництво вигідне для обох сторін».

У Любліні волиняни ознайомилися з роботою науково-технологічного парку, з яким наш університет співпрацює у рамках проєкту «T&G 2.0». Домовленості про співпрацю уклали і з Університетом Марії Кюрі-Склодовської та Люблінським католицьким університетом, Вищою школою економіки та інновацій.