У парламенті переконані: треба міняти не гравців, а правила гри

У Верховній Раді до змін у складі уряду поставилися досить спокійно. Але схоже, лише тому, що більшість депутатів переконана: посадова "перетасовка" мало вплине на загальну економічну ситуацію в державі.

Про потребу глобальних змін у самій економічній політиці нині говорять усі - від "лівих" до "правих", через "Конституційний центр"...

Олександр Лавринович, Народний Рух України:

Від "перетасовки" кадрів система не міняється. Отже, і в даному випадку сподіватися на будь-які економічні зміни марно. Окремих міністрів змінити було треба. Бо вони абсолютно очевидно були неспроможними налагодити належну роботу міністерств.

Але кадрові зміни не розв'язують найважливішої проблеми - нагальність зміни структури управління. Процедура призначення керівників міністерств має стимулювати їхню ефективну роботу, а це залежить від того, яким буде закон про Кабінет Міністрів. Нові призначення відбулися за відсутності такого закону. А отже, у державі все залишається, як і досі.

Катерина Самойлик, Комуністична партія:

На мою думку, звільнені міністри так званого "економічного блоку" були цілком на своєму місці. Особливо дивує звільнення міністра статистики, бо, здається, ця відставка викликана лише тим, що державному керівництву не подобаються реальні статистичні дані. Не думаю, що кадрові зміни матимуть позитивний результат, оскільки ті, хто формує економічну політику держави - Віктор Пинзеник та Роман Шпек, - працюють чітко під керівництвом Міжнародного валютного фонду. Доки ці люди діятимуть за вказівками своїх заокеанських хазяїв, про якісь позитивні зрушення в українській економіці говорити не доводиться.

Володимир Пилипчук, депутатська група "Конституційний центр":

Дуже часто люди виявляють на нових посадах резервні можливості, які не було помітно раніше. Хочеться побажати, щоб так сталося і з новопризначеними міністрами. Утримуюся від коментарів щодо нових призначень, бо, з одного боку, всі прізвища знайомі, а з іншого - ці люди ніколи раніше не мали змоги виявити своїх здібностей на таких посадах, які вони тепер обіймають. Треба відзначити, що кадрові зміни можуть суттєво і, головне, позитивно вплинути на економічну ситуацію - але у випадку, якщо нові міністри змінять вектор розвитку економіки. Нам треба міняти економічну політику, а для цього економічний блок уряду має діяти рішучіше. Раніше я щось ніколи не чув, щоб міністр фінансів або економіки виходив із конкретними пропозиціями щодо розв'язання економічних проблем.

Леонід Анісімов, фракція "Соціально-ринковий вибір":

Зміни були потрібні. Це засвідчили січневі дані про спад виробництва. Проте державі не на користь той кадровий кавардак, який ми спостерігаємо в останні роки. Некерованість процесів, часті зміни перших осіб, брак стабільності у керівництві держави... Здається, дехто не розуміє: прем'єр-міністр - не бригадир. Нам сьогодні рано орієнтуватися на Захід, бо там усі економічні процеси керуються міцними економічними законами, на чому грунтується, у свою чергу, стабільність економічної ситуації. Тому зміна того чи іншого керівника в Україні через те, що він не може керувати ситуацією, не міняє головної спрямованості концептуальних підходів до економічних дій. Треба міняти систему.