Прем`єр не втратив депутатського мандата

Розглянувши вчора справу за заявою Голови Верховної Ради Олександра Мороза про дострокове припинення повноважень народного депутата України Павла Лазаренка, Київський міський суд відмовив у її задоволенні.

Було оприлюднено лише так звану результативну частину рішення (на підставі статті 209 Цивільно-процесуального кодексу України у виняткових випадках, коли йдеться про "особливо складні справи, складання мотивованого рішення може бути відкладене на термін до трьох днів"). Тобто дізнатися про те, на підставі чого було винесено таке рішення, громадськість зможе за кілька днів.

Позиція обох сторін була викладена в судовому засіданні досить чітко. Представник Голови Верховної Ради, заступник завідуючого відділом по зв`язках з органами правосуддя секретаріату ВР Олександр Шинкар наполягав на тому, що Лазаренком були порушені положення чинного законодавства про сумісництво. На думку представника прем`єра, його помічника Ігоря Грицяка, підстав для дострокового припинення депутатських повноважень П. Лазаренка немає. За його словами, П. Лазаренко перебував у категорії державного службовця близько п`ятнадцяти років і жодного разу не переривав службової кар`єри. Отже - не втрачав статусу держслужбовця. А відповідно до рішення Конституційного Суду від 15 травня цього року, дія положення Конституції про неможливість суміщення депутатського мандата з іншими видами діяльності не поширюється на депутатів, обраних до парламенту до 8 червня 1995 року. За умови, що інша діяльність здійснювалася ними до цієї ж дати (прийняття Конституційного договору). Очевидно, саме ці аргумени переважили.

Рішення Київського міського суду може бути оскаржене до Верховного Суду України протягом десяти днів.