Мер Ужгорода проти "Кока-коли":

Враховуючи широкий резонанс конфлікту між мером Ужгорода і керівництвом компанії "Кока-кола Аматіл" ("День" № 33 за 25 лютого 1997 року) кореспондент "Дня" Віталій Кукса звернувся за коментарями до головного героя скандалу - голови Ужгородського міськвиконкому Сергія Ратушняка. Пропонуємо увазі читачів фрагменти інтерв'ю С.Ратушняка, що стосуються протистояння меру обласного центру планам транснаціональної корпорації з виробництва і збуту продукції в Закарпатті.

- Чим можна пояснити Ваше неприйняття інвестиційних проектів "Кока-коли" в Україні?

- Це називається режим інвестицій для інвестицій. Нам потрібні інвестиції для підйому й зміцнення економіки держави, а значить, і її політичної незалежності. А не для того, щоб вкласти долар, а вивезти п'ять. Треба ж якось фільтрувати інвестиції.

Цілі галузі промисловості монополізуються зараз західними фірмами. Кондитерська галузь, виробництво цукру перебувають під великою загрозою. Йде активна робота в металургійних і хімічних комплексах, ретельне опрацювання в цементній і залізобетонній галузях - їх не цікавлять окремі заводи. Але треба створювати цьому альтернативу. Якось контролювати ціни на вироблену ними продукцію, обмежувати рентабельність. Ви запитуєте, на якому рівні такі питання вирішуються? У Києві вирішуються. Парламент, Кабмін й адміністрація - ось "три складові частини марксизму, три джерела".

- ?!

- Я вважаю, що треба негайно запровадити режим ревізування інвестицій в Україні. Тому що ми можемо пускати людей, котрі інвестують те виробництво товарів і послуг, які у нас або взагалі відсутні, або випускаються в недостатній кількості і є неконкурентоспроможними. Нехай приходять і роблять мопеди, котрі куплять мільйони штук, куплять у Китаї, нехай самі створюють комп'ютери, тобто те, що ми не виробляємо. А те, що ми вміємо робити, аж ніяк не можна віддавати на відкуп західних підприємців.

- Звинувачення керівництва "Кока-коли" на Вашу адресу можуть мати для Вас особисто серйозні наслідки...

- Я готовий до будь-якого кінця. Мене можуть як "ворога народу" звільнити від посади, котру я обіймаю. Це справа Президента. Але - через суд, через Верховну Раду. Це так просто не обійдеться, голими руками нічого не вийде. Воюватиму. Аж до прямого слухання справи в парламенті...