Контрабандисти бензину скажуть "дякуємо" урядові

Всеукраїнська Асоціація працівників підприємств нафтопродуктозабезпечення (котра рік тому ініціювала відому акцію протесту всіх АЗС м. Києва проти незаконного 15-відсоткового податку) звернулася до Президента, парламенту і Кабміну з проханням не допустити підвищення акцизного збору на нафтопродукти.

Рішення, проект якого готується урядом, в разі ухвалення його ВР, спричинить не лише зростання цін на нафтопродукти, а, отже, й решту товарів, а й матиме сумні наслідки для економіки загалом.

По-перше, будуть остаточно "добиті" вітчизняні нафтопереробні заводи, які й так змогли відвантажити лише 40,6% палива для весняно-польових робіт, що його замовив їм уряд. По-друге, легальний нафтобізнес, який чесно платить 93% податку і вже сьогодні неспроможний конкурувати з контрабандою високооктанових марок бензину, буде витіснений з ринку тіньовими постачальниками, і, як наслідок, "позбавить" скарбницю згаданих податків.

Разом з тим контрабандисти, які податків не платять, анітрохи не постраждають: на думку компетентних осіб, більша частина бензину, що вони його постачають, ввозиться під виглядом непідакцизного уайт-спириту та авіабензину. Як повідомили нам в Держстандарті, на обов'язкову сертифікацію жодного разу (!) не подавався активно реалізовуваний в Україні АІ-98, зате авіабензину для міні-літаків ввозиться стільки, ніби всі "круті" пересіли з іномарок на "кукурудзяники".

На думку віце-президента Асоціації Василя Думенка, існує досить шляхів збільшення бюджетних надходжень без підвищення ставок акцизів і, отже, без відхилення від проголошеного курсу на зниження податкового тягаря. Асоціація готова допомогти авторам законопроекту не припуститися фатальної помилки і тому висловлює готовність до спільної роботи.